Actas už egzemą

Ekzema yra odos būklė, kurią apibūdina storos, niežtinčios, pleiskanojančios bėrimai. Sergantys asmenys dažnai gėda dėl jų būklės. Pasak nacionalinių sveikatos institutų, egzema dažniausiai būna šeimose ir sukelia padidėjusio jautrumo reakciją į alergeną. Ši imuninė perreakcija sukelia ilgalaikį odos uždegimą. Baltos spalvos distiliuotas actas ir obuolių sidro actas suteikia atleidimą nuo egzemaus sergančiųjų.

Aktuali taikymas

Apvaisinus obuolių sidro actą tiesiai į odą, egzema sergantiems žmonėms yra lengviau. Dean Myles iš “The Herbal Dispatch”, paskelbtame Medicinos botanikos programoje Mountain State University, rekomenduoja 50/50 vandens ir obuolių sidro acto tirpalo ant odos. Tačiau, jei jūsų oda yra jautresnė, galite pabandyti ištirpinti 1 šaukštą obuolių sidro acto, sumaišyto su 1/2 puodelio vandens, kuris gali būti taikomas paveiktoje zonoje. Naudokite švarią ploviklio skiautelę arba supilkite tirpalą į purškimo buteliuką ant odos.

Acto vonia

Dėl plačiau paplitusios egzemos, acto vonia gali padėti. Įpilkite 1/2 puodelio obuolių sidro acto šiltai arba šilta vandens vonioje. Patikrinkite, ar vanduo nėra karštas, nes tai gali sudirginti ir nudeginti jau subtilus odos audinius. Į vonią įpilama maždaug 1/3 puodelio saulėgrąžų arba dygminų aliejaus, gydanti intensyviai sausas odos pleistrus, dažnai patiria egzema.

Žodinis tirpalas

Geriamasis obuolių sidro actas taip pat naudingas odai. 1 ar 2 šaukštai obuolių sidro acto tirpalas į puodelį vandens tris kartus per dieną. Galite pridėti keletą šaukštų medaus, skonio, jei rasite skonį būti stipriu. Tačiau obuolių sidro acto vartojimas žodžiu yra ne visiems. Dėl savo didelio rūgštingumo žmonėms, sergantiems lėtiniu virškinimo sutrikimu, širdies nudegimu ar pepsine opa, prieš pradėdami vartoti obuolių sidro actą pasikonsultuokite su savo gydytoju. Taip pat nežinoma, ar obuolių sidro acto saugu vartoti nėštumo metu ar maitinant krūtimi.

Skalbykloje

Žinoma, kad muilo ir ploviklių, taip pat dažiklių ir kvapiųjų medžiagų liekana dirgina ir netgi sukelia egzemos protrūkius. Egzema sergantiems asmenims turėtų būti naudojami nedideli valikliai, neturintys dirginančių medžiagų. Audinių minkštikliai dažnai turi dažų ir cheminių kvapų. Baltas distiliuotas actas yra natūralus audinio minkštiklis. Praplovimo ciklui pridėti 1/2 puodelio. Tačiau niekada nemaišykite acto ir balinimo, nes jis sukelia toksiškus dūmus.