Ar vitaminas b padės sumažinti prakaitavimą?

Pasak Harvardo medicinos mokyklos, per didelis prakaitavimas ar hiperhidrozė yra problema, kuri turi įtakos maždaug 1-3 proc. Gyventojų. Nors būklė gali būti apibendrinta, dažniausiai pernelyg didelis prakaitavimas daro įtaką tam tikroms sritims, tokioms kaip delnai, kojos, pasagos ir kirkšnys. Hiperhidrozė gali turėti socialinių pasekmių, todėl sąveika, tokia kaip rankų sukimasis nepatogiai ir nepatogiai, taip pat praktiniai padariniai, nes prakaituotos rankos gali sunkiai dirbti rankoje. Kadangi prakaitavimas yra kontroliuojamas simpatinė nervų sistema, maistinės medžiagos, palaikančios nervų sistemą, pvz., B grupės vitaminai, gali padėti sumažinti hiperhidrozės simptomus.

Apsvarstymai

Pernelyg didelis prakaitavimas gali atsirasti dėl įvairių sveikatos problemų, iš kurių kai kurios gali būti gana rimtos ar netgi pavojingos gyvybei. Tarp jų yra infekcijos, hormonų disbalansas, skydliaukės liga, nerimo sutrikimai ar kai kurie vėžio tipai. Dėl šios priežasties, prieš pradedant gydyti hiperhidrozę namuose, svarbu, kad medicinos specialistas būtų nuodugniai patikrintas.

Hiperhidrozė

Dauguma perteklinio prakaitavimo atvejų gali būti priskiriami hiperhidrozei, tai nėra sveikatai kenksminga būklė, tačiau tai gali sukelti emocinę įtampą tiems, kurie gyvena su sąlyga. Nors tiksli hiperhidrozės priežastis nėra žinoma, suprantamas pernelyg didelio prakaitavimo mechanizmas. Prakaito liaukus aktyvuoja simpatinė nervų sistema streso metu naudojant cheminį signalą. Hiperhidrozės sutrikimai yra ypač jautrūs šiems signalams, dėl to jiems būdingas daug daugiau prakaito, negu vidutinis žmogus, esant panašioms sąlygoms. Ši sąlyga, atrodo, vyksta šeimose, o tai rodo, kad gali būti genetinis hiperhidrozės komponentas.

B komplekso vitaminai ir nervų sistema

Aštuonių pagrindinių maistinių medžiagų, B komplekso vitaminų šeima, yra pagrindinė nervų sistemos priežiūros ir reguliavimo funkcija. Žemas B komplekso vitaminų kiekis gali turėti įtakos organizmo atsako į stresą sistemai, todėl padidėja jautrumas įtemptai ar baisiai. Kadangi pernelyg didelis prakaitavimas sukelia simpatinės nervų sistemos pernelyg reagavimą į stresą, užtikrinant tinkamą mitybos palaikymą šiai sistemai, didinant suvartojamų maisto produktų, kuriuose yra daug vitaminų B, gali padėti sumažinti arba kontroliuoti jo simptomus.

B vitaminų šaltiniai

Kūnas efektyviausiai absorbuoja vitaminus iš natūralių maisto šaltinių. Maisto produktai, turintys daug B komplekso vitaminų, yra gyvūniniai produktai, tokie kaip mėsa, paukštiena, jūros gėrybės, kiaušiniai ir pieno produktai. Augaliniai B vitaminų šaltiniai yra sveiki grūdai, lapinės žalios daržovės, pupelės ir žirniai. Papildai, naudojami kartu su subalansuota mityba, gali būti geras pasirinkimas tiems, kuriems sunku gauti pakankamai mitybos vien dietos.