Geriausias odos gydymas melasma

Nors melasma nėra skausminga ar žalinga jūsų sveikatai, simptominiai tamsūs odos dėmės gali turėti didelės įtakos jūsų išvaizdai. Melasmą gali būti sunku gydyti, ypač todėl, kad bet koks saulės poveikis ją sustiprina, bet jis taip pat gali išnykti be gydymo ir dažniausiai reikalauja tik vietinių kremų.

Apibrėžimas

Melasma yra būklė, kai ant odos atsiranda rudų pigmento dėmių. Tai dažniausiai pasireiškia ant skruostų, smakro, kaktos ir viršutinės lūpos, bet gali pasirodyti bet kurioje saulės poveikio zonoje. Melasa dažniausiai pasireiškia moterims ir tamsesnio odos tamsiai. Kai nėštumo metu atsirado melasma – “nėštumo kaukė”, tai vadinama chloazma.

Priežastis

Tiksli priežastis nėra žinoma, tačiau veiksniai, susiję su melasmos atsiradimu, yra genetika (melasmos šeimos istorija), moterų hormoninis aktyvumas, jautrumas šviesai ir saulės spindulių poveikis.

Gairės

Geriausias gydymas – tai mažiausiai invazinė alternatyva, kuri veikia, o melasma reiškia kremo vartojimą. Prieš pradedant gydymą svarbu suprasti, kad melasma vystosi palaipsniui, o gydymas taip pat bus lėtas procesas, dažnai praėjus keliems mėnesiams, kol spalva pasikeis. Melasma gali išnyks be jokio gydymo, ypač jei jis susijęs su hormonais. Jei pasireiškė nėštumo metu arba vartojant hormonus, pasikeitus kraujo pokyčiams gali pasireikšti po gimdymo arba nutraukus hormonų vartojimą. Nustokite naudoti odos priežiūros produktus, kurie dirgina jūsų odą, nes jie taip pat gali padaryti melasmą dar blogesnę.

Venkite Saulės šviesos

Nesvarbu, kokį gydymą pasirinkote, jis nebus sėkmingas, nebent jūs išvengsite saulės spindulių. Visos saulės spindulių bangos gali sukelti odos spalvos pasikeitimą ir paveikti gydymą, todėl kiekvieną dieną nešiokite saulės spindulių, net jei jis yra drumstas. Amerikos dermatologų akademija rekomenduoja naudoti apsaugos nuo saulės, apsaugančią nuo UVA ir UVB spindulių, ir turi saulės apsaugos koeficientą 30 ar daugiau. Fizinės saulės blokuojančios medžiagos – cinko oksidas ir titano oksidas – yra veiksmingesni nei cheminiai blokatoriai.

Aktualūs kremai

Pirmieji gydymo variantai yra kremai, kurių sudėtyje yra cheminių medžiagų, kurios mažina spalvos pasikeitimą. Dažnai veiksminga cheminė medžiaga, vadinama hidrochinonu. Jis yra prieinamas be recepto 2 ir 4 procentų koncentracijos. Visada pradėkite nuo mažiausią koncentraciją, nes šalutinis poveikis, pvz., Odos sudirginimas ir pigmentacija, padidėja didėjant koncentracijai. Yra receptinių vaistų, kurių sudėtyje yra hidrochinono (HQ), tretinoino arba HQ, tretinoino ir kortikosteroidų derinio. Jūsų gydytojas taip pat gali apsvarstyti antibiotikų kremą, pavadintą azelaino rūgštimi, kuris sustabdo hiperaktyvius odos pigmentus.

Cheminiais žievelėmis, mikrodermabrazija ir lazeriu dengiant lakštais yra trys gydymo būdai, kurie pašalina išorinius odos sluoksnius. Teorija yra tai, kad nauja oda nebus hyperpigmented, todėl melasma išnyks, nes šviežiai odai auga. Cheminiai žievelės paprastai užtrunka mažiau nei valandą, o šalutinis poveikis (paraudimas ir skausmas) priklauso nuo žievės gilumo. Mikrodermabrazija gydo tik viršutinį paviršių, pašalindama negyvą odą, naudodama nedidelius kristalus ar kitas šlifavimo medžiagas. Lazerio dangos klijavimui naudojami lazerio spinduliai, kad pašalintų paviršiaus odos ląsteles. Lazerio gydymui reikalinga vietinė anestezija, sesijos trunka nuo 30 iki 90 minučių, todėl gali tekti patintis ar paraudimas. Turėkite omenyje, kad patinimas gali turėti šalutinį hiperpigmentacijos efektą, dėl kurio odos tamsėja.

Dangos klojimas