Įspėjamieji smegenų auglio simptomai

Smegenų navikai, kurie prasideda smegenyse, yra vadinami pirminiais smegenų augliais, jie gali arba negali būti vėžiniai. Kiti smegenų augliai kyla, kai vėžys iš kito kūno vietos skleidžia arba metastazuoja į smegenis. Šie metastaziniai smegenų navikai yra 4-5 kartus dažniau nei pirminiai smegenų augliai. Keletas veiksnių turi įtakos smegenų auglių požymiams ir simptomams, įskaitant naviko dydį ir smegenų vietą. Simptomai gali būti tokie subtili, kaip patvarus, nuobodus galvos skausmas arba akivaizdus silpnumas vienoje kūno pusėje.

Galvos skausmas

Galvos skausmas dažnai būna smegenų auglys. Su skausmais susijusios galvos skausmas dažnai yra nuobodus ir pastovus. Niežtinantys galvos skausmai įvyksta rečiau. Galvos skausmai paprastai yra labiausiai skausmingi ryte ir pagerėja per dieną. Galvos skausmas dėl smegenų auglių paprastai nėra sunkus, tačiau gali pasireikšti taip ilgai. Skausmas gali sustiprėti tokiais veiksmais kaip lenkimas, kosulys ar čiaudėjimas. Daugelis žmonių patiria galvos skausmą, o dauguma galvos skausmų nėra sukelti smegenų auglių. Tačiau jei pastebėjote, kad ilgainiui pasikeitė galvos skausmas ar simptomai, kreipkitės į gydytoją.

Asmenybė ir psichiniai pokyčiai

Smegenų auglys gali pasireikšti asmenybės pokyčiams, nuotaikos svyravimams ir intelekto funkcijos mažėjimui. Šie pokyčiai gali būti subtili ar dramatiški, pradedant nuo psichinės veiklos sulėtėjimo iki haliucinacijų. Kai kurie smegenų augliai gali sukelti atminties problemas. Kai kurie smegenų augliai sukelia simptomus, kurie imituoja depresiją, pvz., Sumažėja energija, miega daugiau nei įprasta ir prarandama susidomėjimas kasdienybe.

Traukuliai

Daugelis žmonių, sergančių smegenų augliais, tam tikru momentu serga ligos protrūkiu. Traukuliai gali būti lengvi arba sunkūs. Priežastis gali sukelti spazmus rankoje ar kojoje, arba paveikti visą kūną su apibendrinančiu kratymu ir pasklidimu. Prigimties tipas yra smegenų auglio vietos atspindys. Pirmą kartą suaugusiems, kuriems nėra akivaizdžių priežasčių, tokių kaip galvos traumos, paprastai pasireiškia smegenų auglio galimybės patikrinti.

Pykinimas ir vėmimas

Dėl padidėjusio smegenų spaudimo smegenų auglyje gali atsirasti pykinimas ir vėmimas. Pykinimas ar vėmimas, kurį sukelia staigus situacijos pasikeitimas, pvz., Greitai pasukamas lovoje, rodo galimą smegenų auglį. Vėmimas gali pasireikšti be pykinimo. Nors dauguma pykinimo ir vėmimo neatsiejama nuo smegenų auglio, kai kartu su kitais potencialiais smegenų auglys simptomais, tokiais kaip galvos skausmas ar naujai diagnozuoti priepuoliai, manoma, kad tai labiau įtartina.

Stroke panašūs simptomai

Tokie simptomai gali atsirasti, jei smegenų auglys sutrikdo įprastas funkcijas per audinių sunaikinimą ar spaudimą konkrečiai smegenų daliai. Pasireiškę simptomai susiję su to, kokia smegenų dalis yra paveikta. Pavyzdžiui, gali atsirasti rankos, kojos ar vienos veido pusės tirpimas ar silpnumas, o kartu auga auglys. Vizijos ir kalbos problemos, tokios kaip silpnoji kalba, yra kiti smegenų auglių simptomų, kurie imituoja insultą, pavyzdžiai.