Jūsų kelio skauda po to, kai žaidžia futbolą

Kiekvieną kartą, kai vaikščiodami, paleidžiate arba stovite, jūs keliate stresą savo kelio sąnariuose, o futbolo žaidėjai daugiau dėmesio kelia ne sportininkams. Kojos sąnario pagrindo elementai yra beveik išimtinai iš minkštųjų audinių, tokių kaip sausgyslės, raiščiai, kremzlės ir maži raumenys, kurie yra linkę į sužeidimus. Kai suprasi, kas sukelia jūsų skausmą, galite pasirinkti gydymo būdą, išvengti skausmo ateityje ir grįžti į žaidimą.

Chondromalacija – tai nuobodus, skausmingas skausmas po kelio dangteliu dėl pernelyg didelio naudojimo, o būklė labai dažna bėgikams, dviratininkams ir futbolo žaidėjams. Staigūs bendrojo futbolo žaidimo krypties pokyčiai gali sukelti ašaros į priekinę kryžminę raištelę, arba ACL, arba meniską. Abi traumos paprastai sukelia stiprų skausmą, patinimą, sunkumus ištiesinti kelius ir sąnario nestabilumo jausmą.

Kaip gydote savo kelio skausmą daugiausia priklauso nuo priežasties. ACL traumos arba ašarojimas į meniską gali prireikti artroskopinės operacijos. Bendrasis kelio skausmas iš chondromalacijos, kurį daugelis žaidėjų žaidžia futboluose, gali būti gydomi be recepto vaistų nuo skausmo, apledėjimu, sustiprinimu arba liemenėmis, skirtais paramai, ir mažesnio poveikio veiklai, kurios nereikalauja greitų krypčių pakeitimų. Jei žaisdami staiga, aštrus ar nuolatinis kelio skausmas pasireiškia, kreipkitės į gydytoją ar sporto trenerį.

Kai gydysi savo kelio skausmą, turite imtis priemonių, kad jūsų sužalojimas vėl nebūtų įvykęs. Patikrinkite, ar nešvarumai neveikia, ypač padais. Pakeiskite nusidėvėjusius batus su naujais palaikomais. Jei kenčia chondromalacija, pasitarkite su fizioterapeutu apie pratimus, kad galėtumėte pagerinti savo kelio sąveiką vaikščiojant ar paleisti. Atlikite jėgos treniruotę ant kojų raumenų, kad padėtumėte palaikyti savo kelius.

Jūsų keturkampis, kojos raumenys ir išoriniai klubo raumenys padeda išlaikyti jūsų kelio sąnario stabilumą. Kai peršokate į antraštę ar žingsnį su dideliu smūgiu po to, kai pakeitėte kryptį arba spardėte kamuolį, šie raumenys neleidžia jūsų keliui įveikti. Išmėginkite kojos presus, lunges, pritūpimus, kojos pratęsimus ir kaklo raumenis, kad padidintumėte savo viršutinių kojų raumenis ir išvengtumėte kelio sąnario skausmo ir sužeidimų.

Kelio skausmo priežastys

Gydymo parinktys

Prevencija

Kelio stiprinimo treniruotes