Ką reiškia žiaurūs vaikų piešiniai?

Vaikai natūraliai domina meno. Tai linksmas, lengvas saviraiškos būdas ir puiki kūrybinio žaidimo forma. Pasak Amerikos vaikų ir paauglių psichiatrijos akademijos, piešinys atneša vaiko asmenines emocijas į paviršių taip, kad ji gali nepajėgti išreikšti žodžių. Nors tai ne visada kelia susirūpinimą, kai vaikas kuria smurtinius piešinius, ji gali stengtis pranešti apie tai, kas jai kelia nerimą.

Jūsų vaiko amžius

Smurto piešiniai gali reikšti skirtingus dalykus priklausomai nuo jūsų vaiko amžiaus. Nors gali būti įprasta, kad paaugliai patyrė smurtinio tematikos kūrinius kaip gotų ar vampyro fazės dalį, tai yra kur kas neįprasta, kad jaunasis vaikas sukurtų smurtinius piešinius, kaip teigia “Encyclopedia of Children’s Health”. Prieš 9 metų vaikai paprastai atskleidžia tai, ką mato savo aplinkoje: draugai, šeima, gyvūnai ir daiktai aplink namą – todėl, jei jūsų mažasis vaikas kuria smurtinius vaizdus, ​​apsvarstykite, kur jis gali matyti šiuos smurtinius vaizdus.

Jūsų vaiko piešimo interpretavimas

Pasak AACAP, jauno vaiko piešinys tikriausiai parodys jo nuotaiką tuo metu, todėl atkreipkite dėmesį į savo vaiko aplinką. Geriausias būdas suvokti vaiko piešinio reikšmę – paskelbti atvirą pareiškimą, pavyzdžiui, “Pasakyk man istoriją apie savo piešinį”. Negalima per daug atsargų pasirinkti spalvas – nors suaugę žmonės gali suvokti raudonus rašiklius kaip pykčio ar smurto, maži vaikai dažnai pasirinko spalvas.

Smurtiniai veiksmai

Apsvarstykite, kiek smurto jūsų vaikui reguliariai. Jei jis mato smurtą televizoriuje, filmuose, kaimynystėje, draugo namuose ar jūsų namuose, jis gali kurti smurtinius piešinius, kad apdorotų tai, ko nesupranta. Vaikų sveikatos enciklopedija teigia, kad piešdami blogus dalykus, kuriuos jie matė, jie padeda vaikams atsikratyti smurto ir stebėti, kaip tai vyksta su kitu asmeniu.

Kada kreiptis pagalbos

Nors dėl vieno smurtinio piešimo nerūpi nieko, gali tekti aplankyti terapeutą, jei jūsų vaikas nuolat vilioja smurtinius vaizdus. Remiantis “Encyclopedia of Children’s Health”, vaikas gali patirti emocines problemas, jei ji atkreipia vieną žmogų daug didesnį už save, nes tai kartais reiškia agresyvų ar bauginančią asmenybę, jei ji vaizduoja suskaidytą kūną arba dažnai naudoja neišsamius ar nerimą keliančius ženklus. Dirbantis su vaikais kvalifikuotas gydytojas gali padėti nustatyti, ar jūsų vaikas kenčia. Jei vyresnis vaikas dažnai vilioja smurtinius vaizdus ir atrodo, kad jis pasitraukia, tampa nusiminęs arba trūksta mokykloje, ją taip pat gali tekti vertinti terapeutas.