Kas atsitiks, jei gersi per daug energetinių gėrimų?

Kofeinas yra pagrindinis Monster energijos gėrimų aktyvus ingredientas. Gėrimuose yra apie 160 mg kofeino kiekviename 16 uncijų. Aptarnavimas. Palyginimui, kofeino kiekis puodelyje pagamintos kavos svyruoja nuo 95 mg iki 200 mg priklausomai nuo kavos šaltinio ir rūšies. Kofeinas gali sukelti didelį poveikį sveikatai, kai jis sunaudojamas per daug. Kiti “Monster Energy” gėrimų veikliosios medžiagos yra taurinas, riboflavinas, piridoksinas, nikotinamidas ir vaistažolių dariniai. Remiantis medicinos žurnalo “Narkotikų ir alkoholio priklausomybė”, mažai žinoma apie pernelyg didelio ūmaus ir ilgalaikio šių ingredientų vartojimo saugumą.

Žmonės, kurie geria energetinius gėrimus, gali būti didesnė toksiškumo kofeinu rizika, palyginti su tais, kurie geria kitus kofeino gėrimus, tokius kaip kava arba soda. Kadangi gėrimai parduodami jauniems žmonėms, daugelis girtuoklių yra nepatyrę, įvertindami tinkamą kofeino suvartojimą ir mažiau tolerantišką poveikį. Energetinių gėrimų reklamos paprastai žada pagerinti rezultatus, o kai kurie geriamieji klaidingai mano, kad “daugiau yra geriau”. Be to, nėra ženklinimo reikalavimų, o kai kurie geriamieji gali nežinoti, kiek kofeino jie geria.

Koefeino perdozavimo požymiai yra nervingumas, nerimas, neramumas, nemiga, pykinimas ir vėmimas. Labiau rimti ūmaus kofeino toksiškumo simptomai yra drebulys, tachikardija ar greitas širdies ritmas, psichomotorinis sujaudinimas, aukštas kraujospūdis, širdies plakimas, galvos svaigimas, tirpimas ir alpimas. Retais atvejais mirtis atsirado dėl per daug kofeino vartojimo. Vienu žinomu atveju sportininkas patyrė širdies sustojimą po to, kai penkias valandas suvartojo 64 uncijos energijos gėrimo. Per didelis energijos gėrimų suvartojimas taip pat buvo susijęs su traukuliais, manija ir insultu.

Jei dažnai geriate “Monster Energy” gėrimus, jums gali būti sunku mesti rūkyti ar nugruntuoti. Dažniausias šalutinis kofeino pašalinimo poveikis yra galvos skausmas. Maždaug pusė reguliariai vartojančių kofeino vartoja galvos skausmą per 12-24 valandas po paskutinės kofeino dozės. Kiti pasitraukimo simptomai gali būti nuovargis, mieguistumas, disforinė nuotaika, sudėtingumo susikaupimas, sumažėjęs kognityvinis veikimas, depresija ir dirglumas. Kai kuriems žmonėms taip pat pasireiškia pykinimas ir vėmimas su raumenų skausmais arba standumu. Šie simptomai gali tapti sunkūs ir gali sutrikdyti normalų kasdieninį veikimą.

Geriamieji energetiniai gėrimai kartu su alkoholiu tampa vis populiaresni, ypač jaunų vyrų. Dviem atskirais tyrimais, cituojamomis medicinos žurnale “Narkotikų ir alkoholio priklausomybė”, nuo 24 proc. Iki 27 proc. Studentų teigė gėrimai su mišriomis energetinėmis gėrimais ir alkoholiu. Beveik pusė tų studentų pranešė, kad geria tris ar daugiau energijos gėrimų kiekvieną progą. Šis derinys yra pavojingas, nes vartotojai nejaučia apsinuodijimo simptomų. Jie liko budėti ir toliau gerti didesniais kiekiais nei jie galėjo be kofeino poveikio. Moksleiviams, kurie geria mišrius energetinius gėrimus ir alkoholį, dažniau pasitaiko su alkoholiu susijusių pasekmių, tokių kaip seksualinis smurtas, sužalojimas ir vairavimas, apsvaigęs nuo alkoholio ar važiuojant vairuotoju.

Rizikos veiksniai

Kofeino toksiškumas

Priklausomybė ir pašalinimas

Derinys su alkoholiu