Kas daro asmens lūpas juodas ir chokuotas?

Tamsinti, sutrupinti lūpos gali sukelti blogą pirmąjį įspūdį. Jie atrodo neskaidri ir nesveika. Juodos, sutrupintos lūpos priežastys svyruoja nuo organizmo absorbcijos toksinių ingredientų iki tinkamo lūpų priežiūros trūkumo.

Rūkymas

Tabakas cigaretėse dėmė lūpas ir priverčia juos tamsėti iki juodos spalvos. Ji taip pat išdžiovina lūpas ir palieka jas susmulkintus, naikindama jų natūralius aliejus. Jei nenorite mesti rūkyti ar negalite, reguliariai užtepkite vazeliną lūpoms ir gerkite daug vandens. Vanduo išleidžia tabaką jūsų sistemoje.

Hiperpigmentacija

Pagal MayoClinic.com, saulės spinduliai kenkia visoms kūno dalims, įskaitant lūpas. Lūpos yra ypač pažeidžiamos dėl hiperpigmentacijos ar melanino perprodukcijos. Viršijimas ultravioletinių spindulių sukelia hiperpigmentaciją. Lūpų balzamas, apsaugantis nuo saulės, apsaugo jūsų lūpas nuo džiūvimo, įtrūkimų ar spalvų keitimo. Šalikas taip pat neleidžia saulei pažeisti lūpų.

Tinkamo odos priežiūros trūkumas

Netinkamai pasirūpindamas jūsų oda gali sukelti juodus, sutrupintus lūpas. Apsaugos nuo saulės trūkumas ir lakavimas lūpų juostelėmis drėgna, dėl to pasikeičia spalva ir sausumas. Kasdienis švelnus lūpų balzamas yra geriausias būdas palaikyti drėgmę lūpose. Taip pat svarbu pasirinkti lūpų dažų, kurie yra paženklinti drėkinais.

Alergenai

Pasak MayoClinic.com, alergenai kosmetikos gaminiuose arba odos priežiūros gaminiuose gali prisidėti prie lūpos, kurių juostos yra juodos arba juodos. Šias alergines reakcijas dažniausiai sukelia dažai arba kvapiosios medžiagos produktuose, ir jas galima išvengti nutraukus produkto vartojimą.

Kofeinas

Kofeinas yra diuretikas. Jis išdžiovina lūpas, todėl žmonės dažniau šlapina, taigi vanduo išskaido. Net jei geriate rekomenduojamus aštuonis stiklines vandens per dieną, kofeinas neutralizuoja hidrataciją ir palieka jūsų lūpas pažeistas. Geriausia riboti kofeino suvartojimą, jei norite daugiau natūralios odos.