Kas gali sukelti židininių žarnų judesius kūdikiams?

Kūdikių išmatos būna skirtingos spalvos ir nuoseklumas. Kūdikiai, kuriuose vartojami suformulai, dažnai gamina žarnyno judesius, kurie yra geltoni, įdegę arba rudi, o žindomiems kūdikiams paprastai būna garstyčios ir geltonosios žarnos judesiai. Žaliosios kojos kūdikiams gali turėti keletą priežasčių, pvz., Mitybos įpročių, ligų ar maisto netoleravimo pokyčių.

Naujagimiai

Meconium, kurio sudėtyje yra Medline Plus, yra sudaryta iš amniozinių skysčių, gleivių, tulžies ir odos ląstelių, yra stora ir lipni medžiaga, kuri praeina per žarnyno judesius pirmosiomis keletą dienų kūdikio gyvenimo dienomis. Mekoniumas gali būti žalios arba juodos spalvos, o kūdikio kūnas – ploni plaukai. Po keturių ar penkių dienų meconium praeis ir kūdikis pradės gaminti žalias arba geltonas išmatas.

“Normalus” žalias “feces”

Kietųjų maisto produktų įvedimas į kūdikio mitybą gali pakeisti jo žarnyno judesių spalvą. Išmatų konsistencija ir kvapas taip pat gali pasikeisti, ir gali pasireikšti dažnesni žarnyno pokyčiai. “Mayo Clinic” teigia, kad maisto dažai ir žalios daržovės, pvz., Špinatai, yra dažnos žaliųjų išmatų priežastys, ir “Web MD” pažymi, kad per daug cukraus ir krakmolo vartojimas gali sukelti silpnus, žaliuosius išmatos.

Gyvybės pavojaus atvejai

Kūdikių formulėje per daug geležies gali sukelti kūdikio žarnyno judesius tamsiai žalia. Krūtimi maitinami kūdikiai, vandens žalia spalvos žarnos judesiai rodo, kad kūdikis nesinaudoja pakankamai kaloringo pieno. Lengva liga taip pat gali pakeisti kūdikio žarnyno judesių spalvą ir nuoseklumą, o žindyti kūdikių maitinami krūtimi maitinami kūdikiai žaliose spalvose gali parodyti silpną infekciją arba maisto netoleravimą.

Rimtas susirūpinimas

MayoClinic.com teigia, kad sunkus viduriavimas, kuris gali būti rimtas kūdikiams dėl dehidratacijos tikimybės, gali sukelti šlapimo nelaikymą ir žalumą. Žalios išmatos, kurios yra drėgnas ir nemalonus kvapas, gali rodyti žarnyno infekciją ar maisto alergiją. Jei kūdikiui būna žalia išmatos, taip pat atsiranda kitų simptomų, tokių kaip karščiavimas, odos bėrimas ar aukšta temperatūra, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.