Kas yra akmens anglių deguto muilas?

Akmens anglių derva gaunama iš anglių. Tai yra distiliuojamo juodo skysčio šalutinis produktas. Šis juodas skystis turi antiseptines ir priešuždegimines savybes, naudojamas įvairių odos ligų gydymui. Jis gali būti suformuluotas į šampūnus, losjonus, kremus, muilus ir tepalus. Nors yra gana saugus, pastebima keletas šalutinių poveikių. Be to, kilo susirūpinimas, kad akmens anglių deguto muilas gali sukelti vėžį.

Savybės

Pasak “Mayo” klinikos, taip pat “Akmens dervos tiesos” akmens anglių deguto muilas turi drėkinamus, priešuždegiminius, antibakterinius ir antiparazitinius savybės. Akmens derva yra labai stora ir klampi. Jis turi stiprų, nemalonų kvapą. Akmens anglių dervos muilas yra juodos, taip pat turi būdingą kvapą. Pasak “Eczema.net”, taip pat gali dažyti įvairios medžiagos.

Odos ligų gydymas

Pasak Mayo klinikos, dermatologai išleidžia akmens anglių deguto muilą, kuris padeda gydyti ar užkirsti kelią įvairioms odos ligoms, įskaitant psoriazę, egzemą, spuogus, seborėją sukeliančius dermatitus, niežai ir sąsiuvinį. Pasak Amerikos šeimos gydytojo, priešuždegiminės savybės padeda sušvelninti su šiomis ligomis susijusį uždegimą ir niežėjimą, o akmens anglių deguto muilas gali padėti sulėtinti greitą odos ląstelių augimą seborėjinio dermatito metu. Kartais akmens anglių derva naudojama po kitų vaistų. Pavyzdžiui, seborėjos dermatito adhezinis skalė gali prireikti iš pradžių suminkštinti aliejumi ir tada pašalinti akmens anglių deguto šampūnu. Anot Ekonomikos eksperto, akmens anglių deguto muilas taip pat gali nužudyti ir atremti galvas utėlių.

Kancerogeniniai susirūpinimas

Yra abejonių dėl to, ar akmens anglių derva akmens anglių dervoje gali sukelti vėžį. Pasak “DermNetNZ”, tyrimai su gyvūnais parodė, kad padidėjo odos vėžys, susidūręs su akmens anglių derva, tačiau tyrimai žmogaus organizme nepadidėjo. Be to, Federalinė vaistų tarnyba nurodo, kad nėra mokslinių įrodymų, kad akmens anglių dervos mažos akmens anglių deguto muilo koncentracijos turi kancerogenines savybes.

Šalutiniai poveikiai

Akmens anglių deguto muilas turi tam tikrą šalutinį poveikį, ypač žmonėms su jautria oda. Nors dažnai naudojama sudirgintai odai gydyti, akmens anglių deguto muilas tam tikruose žmonėse gali iš tikrųjų sukelti paraudimą ir sudirginimą. Akmens anglių deguto muilo naudojimas gali padidinti individo jautrumą saulei, padidindamas saulės nudegimo riziką. Būkite atsargūs, jei naudojate akmens anglių deguto muilą, kad išvengtumėte saulės spindulių ir nenaudotumėte saulės spindulių. Nors akmens anglių deguto muilas lengvai išplaunamas ir nepalieka likučių, pagal Mayo kliniką, akmens anglių deguto muilo ingredientai išlieka aktyvūs odoje mažiausiai 24-42 valandas.

Akmens dervos muilo naudojimas

Nors akmens anglių deguto muilas yra naudojamas odos ligoms gydyti, jis neturėtų būti naudojamas užkrėstose, pūslėtose, žaliosiose ar užterštose zonose. Taikydami muilą tiesiai ant odos, pakankamai gerai nuplaukite paveiktą zoną, švelniai sudrėkinkite, tada praplaukite. Paprastai suaugę žmonės plauna paveiktą zoną vieną ar du kartus per dieną. Muilas paprastai laikomas kambario temperatūroje, atokiau nuo šilumos ir tiesioginės šviesos. Pasak “Mayo” klinikos, svarbu pažymėti, kad tikros akmens anglių dervos turinčio muilo sudėtyje yra policiklinių aromatinių angliavandenių, o daugumoje sričių reikalingas receptas.