Kas yra c-reaktyvus baltymas vaikams?

C reaktyvusis baltymas arba CRP yra baltymas, gaunamas kepenyse, kuris gali būti matuojamas vaiko kraujyje. MedlinePlus teigimu, kreatinino koncentracija kraujyje padidėja, kai organizme yra infekcija ar uždegimas. CRP testo rezultatai yra svarbūs, nes jie gali leisti gydytojui nustatyti, ar jūsų vaikas turi infekciją ar uždegimą.

Sveikatos sąlygos

Pasak Deitono vaikų medicinos centro, jei jūsų vaikas buvo chirurgiškai gydomas, gydytojas gali užsakyti CRP testą, kad stebėtų žaizdų gijimą ir bet kokią ūmę infekciją, kuri gali atsirasti po operacijos. Jei jūsų vaikas padidina CRP kiekį praėjus kelioms dienoms po operacijos, gydytojas gali įtarti infekciją ir užsisakyti kitus testus. MedlinePlus duomenimis, CRP testas taip pat gali būti naudojamas norint įvertinti jūsų vaiko sveikatos sutrikimus, pvz., Uždegiminę žarnų ligą, tuberkuliozę, plaučių uždegimą, vilkimą, reumatinį karščiavimą ir vėžį.

Gydymo efektyvumas

Pasak Deitono vaikų medicinos centro, gydytojas taip pat gali užsakyti CRP testą, kad nustatytų, ar numatyti infekcijų ar uždegimo gydymo būdai. Jei gydymas veikia, CRP kiekis sumažės. Jei CRP koncentracija ir toliau didės, gydytojas greičiausiai skirs kitas gydymo būdas. Jei jūsų vaikas dažnai infekuoja, CRP testas yra naudingas infekcijų stebėjimui.

Apribojimai

Deja, CRP testas nėra pakankamai specifinis, kad diagnozuotų specifinę vaiko ligą. Tyrimas gali parodyti infekcijos ar uždegimo buvimą, tačiau tyrimas nerodo infekcijos ar uždegimo priežasties ir vietos. Jei jūsų vaiko CRP testo rezultatai yra teigiami, gydytojas, greičiausiai, paskatins atlikti tolesnius tyrimus, skirtus tinkamai diagnozuoti ir gydyti.

Procedūra

MedlinePlus paaiškina, kad atlikus šį tyrimą, elastinė juosta bus apvyniojama aplink vaiko viršutinę ranką, kad rankos venose išsipleistų kraujas. Kraujas bus ištrauktas iš venų ir surenkamas švirkšte. Elastinė juosta bus nuimta, gydytojas spaudžiamas punkto vietoje ir vėliau tvarsčius sustabdys kraujavimą. Kraujo mėginys bus apdorotas laboratorijoje. CRP tyrimas neturėtų sukelti nepageidaujamo šalutinio poveikio jūsų vaikui. Nedideli šalutiniai poveikiai, atsirandantys dėl kraujo ištraukimo į tyrimą, yra skausmas ir paraudimas injekcijos vietoje bei mėlynės. Šiam bandymui specialių preparatų nereikia, išskyrus tai, kad jūsų vaikas dėvėjo trumpo rankovių marškinius.