Kas yra kiaulpienes ir varnalėlis?

Burokas yra piktžolė, susijusi su darželiu, iš Šiaurės Azijos ir Europos. Augalas identifikuojamas žaliais ir baltais širdies formos lapais. Kai kurie žmonės jį valgo kaip daržovę, tačiau taip pat naudojama kaip vaistažolių preparatas nuo daugelio negalavimų. Jūs tikriausiai matėte kiaulpienes piktžolių su savo geltonos gėlės, kurios yra būdingos Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Azijoje. Galbūt nežinote, kad šios vejos piktžolės taip pat naudojamos medicininiams tikslams. Tačiau būtinai pasitarkite su savo gydytoju prieš naudodami šias žoleles kaip gydymo metodą.

Kiaulpienė aprūpina vitaminus C, D, A ir B kompleksą, mineralai – kalio, geležies ir cinko. Tiek šaknys, tiek lapai naudojami medicininiais tikslais. Lapai yra diuretikai, o šaknys padeda virškinti ir kepenų ir tulžies pūslės sveikatą. Kiaulpienis dažnai vartojamas rėmuo, inkstų liga, skrandžio sutrikimas, apendicitas, viduriavimas, kepenų sutrikimai ir aukštas kraujospūdis. Jis taip pat vartojamas skausmui ir uždegimui odoje, raumenyse ir sąnariuose. Tačiau reikia daugiau tyrimų, siekiant nustatyti, ar kyšulys yra veiksmingas gydant vaistus.

MedlinePlus standartų normos yra “galbūt saugus”. Išvenkite kiaulpienės, jei esate nėščia, žindote kūdikį ar turite alergiją ragavamzdžiui, ramunėlėms ar chrizantemoms, nes taip pat gali atsirasti reakcija į kiaulytę. Pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti kiaulpienę, ypač jei vartojate ličio, antibiotikų, vandens tablečių ar vaistų, kurie suskirstomi pagal kepenis, nes kiaulpienė gali neutralizuoti šiuos vaistus. Be to, kiaulpienis yra diuretikas, todėl jūs turite jį išvengti, jei esate dehidratuotas.

Šaknis yra vaistažolių augalų dalis, naudojama medicininiais tikslais. Burokolelyje yra maistinės skaidulos ir antioksidantų, antibakterinių ir priešuždegiminių savybių. Kaip kiaulpienis, tai diuretikas. Jis taip pat buvo naudojamas išvalyti toksinų kraują ir, atrodo, palengvina odos problemas, tokias kaip spuogai, psoriazė ir egzema.

Panašiai kaip kiaulpienės, apsisaugokite nuo barakokos, jei esate nėščia ar žindote kūdikį, arba jei esate alergiškas raggesiams, krizantemams ar ramunėlėms. Dobilas yra diuretikas, pavyzdžiui, kiaulpienė, todėl pasilikite nuo jo, jei esate dehidratuotas. Be to, varnalėlis gali sąveikauti su vandens tabletes ir diabeto vaistiniais preparatais. Venkite didelių dozių varnalėpio, nes reikia daugiau tyrimų, norint nustatyti, ar jis yra saugus, ir pasikalbėkite su savo gydytoju prieš jį naudodami.

Naudojimas kiaulpienės

Kiaulpienių saugumas

Dirbtinio vaisto naudojimas

Dervos sauga