Kaulų skaičius vaiko kūne

Kiekvienas kūnas turi kaulų skeletą. Šie kaulai leidžia jums judėti, jie apsaugo jūsų organus ir suteikia formą jūsų kūnui. Per savo gyvenimą jūsų kaulai auga ir keičiasi kartu su jumis, todėl galite pereiti nuo vaiko į suaugusį. Kaip suaugusiam žmogui, jūs gaunate mažiau kaulų nei jūs turėjote vaikui.

Kaulų medžiagos

Kaulai susideda iš keturių medžiagų: periosteo, kompaktiško kaulo, raupens ir kaulų čiulpų. Periostelis yra išorinis kaulo paviršius, jame yra nervų ir kraujagyslių, kurie maitina kaulus. Antrasis sluoksnis, kompaktiškas kaulas, yra tai, kas matoma rentgeno spinduliuote. Žemiau kompaktiško kaulo rasite medžiagą, į kurią galima patepti. Šis sluoksnis yra stipri, kempine kaip medžiaga, apsauganti kaulų čiulpus. Želių tipo kaulų čiulpai, vidinė kaulų dalis, sukuria kraujo kūnelius.

Kaip kaulai auga

Pasak “KidsHealth”, vaikas po gimimo turi apie 300 kaulų. Kai vaikas auga, kaulai pradeda sulydyti kartu, dėl to sumažėja kaulų. Kaulai auga kartu 25 metų amžiaus. Šiame amžiuje augimas paprastai būna užbaigtas, o žmogaus kūnas pasiekė maksimalų dydį – 206 kaulai.

Kaip kaulai suvirškinami kartu

Kai vaikas auga, kai kurie jo kaulai sujungti, sumažinant bendrą skaičiuojamą kaulų skaičių jo kūne. Taip yra todėl, kai kūdikis gimsta, kai kurie kaulai prasideda kaip kremzlės. Kūdikių amžius, lėtai pasislenka ar sukietėja, o medžiagos pakeičia. Per osifikaciją kaulai sujungiami, kad būtų sukurtas suaugęs skeletas.

Kaulų augimo skatinimas

Atsakingos medicinos gydytojų komitetas arba PCRM nurodo, kad kaulai tinkamai saugo, vaikai turi likti sveiki ir aktyvūs. Pratimai leidžia kaulams dirbti ir sustiprėti. Valgių vaisių ir daržovių bei kalcio turtingas maistas suteikia maistinių medžiagų sveikiems kaulams. Saulės šviesa suteikia vitamino D į kūną, kuris kontroliuoja, kaip organizmas naudoja kalcio. Be saulės šviesos, kūnas negalės kurti sveiki, stiprūs kaulai.

Kaulų apsauga

Pasak “KidsHealth”, vaikams būtina apsaugoti kaulus, kad jie galėtų tinkamai sujungti. Vaikai, dėvėdami dviračius ar motorolerius, privalo dėvėti šalmus, kad apsaugotų kaukoles. Vaikams taip pat reikia dėvėti apsauginę įrangą sportuojant, kad kaulai negalėtų pakenkti ar sugadinti.