Kefyro, jogurto ir pieno maistinė vertė

Pieno produktai, tokie kaip pienas, jogurtas ir kefyras, teikia daug naudos sveikatai. USDA duomenimis, vartojantys pieno produktai buvo susiję su pagerėjusia kaulų sveikata, sumažėjusia širdies ir kraujagyslių ligų rizika, 2 tipo cukriniu diabetu ir sumažėjusiu kraujospūdžiu. Jei esate laktozės netoleravimas, geriau pasirinkti kultivuotas pieno formas, nes daugumą ar visą laktozę suvartoja kultivuojamos mielės ir žarnose tinkamos bakterijos.

Pagrindiniai maistiniai produktai

Pienas, jogurtas ir kefyras siūlo daug kalcio, kalio ir vitamino D kiekio. Kalcis padeda organizmui sukurti stiprius kaulus ir dantis, padeda išlaikyti kaulų masę. Kalis skatina sveiką kraujospūdį, pagerindamas inkstų funkciją, sumažindamas kraujo krešulių atsiradimo tikimybę ir atidarius kraujagysles. Vitaminas D padeda jūsų organizmui išlaikyti tinkamą kalcio ir fosforo kiekį, reikalingą išlaikyti sveikus kaulus.

Pienas

Norėdami gauti visą naudą, kurią gali pasiūlyti pienas, nenaudojant per daug sočiųjų riebalų, USDA rekomenduoja gerti mažai riebalų ar be riebalų rūšis. Pavyzdžiui, viename puodelyje dviejų procentų pieno yra tik 125 kalorijų, siūlant 8,53 g baltymų, 4,7 g riebalų ir 12,18 g angliavandenių. Jis taip pat siūlo perversmą 314 gramus kalcio, 397 gramus kalio ir 98 gramus vitamino D.

Jogurtas

Pasak JAV naujienų, ne visi jogurtai yra perdirbami vienodai. Palyginti su standartiniu jogurtu, graikų jogurtas yra įtemptas, kad pašalintų didžiąją dalį skystos išrūgos, laktozės ir cukraus, kuri suteikia jam storesnę, kreminesnę konsistenciją. Graikų jogurtas tiekia tokį patį kiekį kalorijų ir sveikų aktyvių kultūrų, kurie du kartus pagamina baltymus ir pusę cukraus, todėl tai yra patraukli galimybė palyginti su standartinėmis veislėmis. Tiesą sakant, riebalų gryno graikų jogurto 6-uncijos patiekalas siūlo 100 kalorijų, 17,32 g baltymų ir tik 6,12 g angliavandenių. Šioje patalpoje jūs gaunate 187 gramus kalcio, 240 g kalio ir daug aktyvių kultūrų, kurios gali turėti vieną ar daugiau iš šių: S. Thermophilus, L. Bulgaricus, L. Acidophilus ir Bifidus.

Kefiras

Jei esate laktozės netoleravimas, galbūt norėsite pabandyti kefyru. Fermentacijos procese laktozę sunaudoja žarnose nekenksmingos bakterijos ir mielės. Šis kultivuotas fermentų turtingas maistas yra šiek tiek sveikesnis pasirinkimas per jogurtą, nes jis suteikia visą baltymų, esminių mineralų ir yra geras B vitaminų šaltinis. Skirtingai nuo jogurto, kuriame yra trumpalaikių naudingų bakterijų, kefyro bakterijos kolonizuoja žarnų traktą, todėl tai puikus pasirinkimas tiems, kurie gydomi antibiotikais arba kenčia nuo imuninių sutrikimų. “Pasak Jillian Michaels, sveikatos ir gerovės eksperto, 1 puodelis tradicinio paprasto kefyro, pagamintas iš nenugriebto pieno, yra 150 kalorijų, 8 gramų riebalų (iš kurių 5 yra sotieji), 12 gramų angliavandenių ir 8-11 gramų baltymų. Kad sumažintumėte riebalų ir kalorijų kiekį, apsvarstykite galimybę vartoti mažai riebalų.