Kodėl mano apatinė nugaros dalis ir ginklai kenkia važiuojant dviračiu?

Dviračiai yra gerai žinomi dėl savo naudos sveikatai, suteikiant puikų širdies ir kraujagyslių pratimą ir sustiprinant visus pagrindinius kojų raumenis. Vis dėlto, jei dvi valandas išsikrauna dviračiu, tai gali sukelti skausmą pažeidžiamose vietovėse, tokiose kaip apatinė nugaros dalis ir rankos. Nepageidaujamo skausmo šaltinio nustatymas ir taisymas yra būtinas norint išvengti skausmo.

Daugelis naujų vairuotojai turi pernelyg mažą savo balną, blogą įprotį paliekant nuo vaikystės, kai apatinis balnelis reiškia didesnį stabilumą. Per maža balnelis gali sukelti nugaros skausmą, nes jis sukelia pernelyg aukštyn judesius keliuose, kurie sulenkiasi dubens, o tai veda prie apatinės nugaros raumens sutrumpinimo ir priveržimo. Jodinėjimas, stuburo juosmens ir dubens turi būti lygios. Dviratis Sheldon Brown rekomenduoja palaipsniui didinti savo balną apie pusę colio vienu metu. Jei manote, kad esate ištempęs ir pasiekdamas savo koją, stumdami pedalus per jų sukimąsi, jūs pakoreguote per daug.

Dviračio bloga padėtis gali paveikti jūsų komfortą ant dviračio. Sunkūs klubo lenkimo elementai gali sukelti priekinio dubens pakreipimą, kuris veikia apatinę nugaros dalį. Psoas klubo lenkimo raumenys, palaikančios stuburo juosmenines dalis, gali būti itin sunkus, kai jie yra griežti, todėl kiti stabilizuojantys raumenys tampa nuovargę ir stuburo įtempti. Norėdami ištiesti psoas, nuleiskite savo nugarą, sulenkite kojas ir keliaus link lubų. Prikabinkite dešinįjį kelį į savo krūtinę ir pamažu ištiesinkite savo kairę koją tol, kol jaučiatės ruožas. Laikykite maždaug 30 sekundžių, tada pasukite šonus.

Jei jums kyla dilgčiojimas, tirpimas ar skausmas rankose ar riešuose, galite patirti rankų paralyžius, taip pat žinoma lytinės liaukos neuropatija. Būklė atsiranda dėl uždegiminio liaukos nervo, kuris paprastai išsiblaškęs aplink alkūnę ar riešą. Rankenos paralyžius gali būti rimtas, jei jis nebus gydomas, nes suspaudimas ant dilgčiojimo nervo gali prarasti stiprumą rankose. “Sporto sužalojimų biuletenis” rekomenduoja, kad dviratininkas, susidūręs su vairaračio paralyžiu, aplankytų gydytoją ir susilaikytų nuo važiavimo dviračiu, kol skausmas nebegalės. Gydytojas gali skirti nesteroidinius priešuždegiminius vaistus ir rekomenduoti polinkines pirštines.

Stiprinti dilbio ir nugaros raumenis gali padėti sumažinti skausmą. Jei norite atlikti dilblius, laikykite savo dilbius į stalą, palmę į apačią, riešą ant stalo krašto. Laikykite 2 ar 3 svarų hantelį ir pakelkite svorį ištiesdami riešą, kol jis lygus su stalu. Laikykite 5-10 sekundžių, o po to 10 sekundžių atpalaiduokite ranką. Pakartokite aštuonis kartus ir perjunkite rankas, atlikite pratimus tris kartus per dieną. Padaryti pamatų pritūpimus, kurie palaiko nugarą, stovėkite su savo kojomis šiek tiek platesniu už pečių plotį, jūsų rankos pakeliamos į pečių aukštį. Nuleiskite tvartą, tarsi sėdėtumėte kėdėje. Pakelkite atgal ir pakartokite 10 kartų.

Aukščio varža

Klubų nemiega

Nepatogus Ulnaras

Stiprinti sėkmę