Kokia yra angliavandenių reikšmė?

Angliavandeniai yra būtini makroelementai, kurie labiausiai pageidauja jūsų kūno formos gliukozės pavidalo. Kai jūs valgote angliavandenius, jūsų kūnas suskaido į gliukozę, kuri patenka į kraują ir suteikia energijos jūsų ląstelėms. Kiekvieną dieną valgant pakankamai angliavandenių, jūsų kūnas gali pakankamai gliukozės tinkamai veikti.

Visi angliavandenių tipai yra pagaminti iš cukraus molekulių, kurios yra junginiai, kuriuose yra deguonies, anglies ir vandenilio. Angliavandeniai yra suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas – paprastus angliavandenius ir sudėtingus angliavandenius. Paprasti angliavandeniai yra tie, kurių sudėtyje yra viena cukraus molekulė arba dvi cukraus molekulės, sujungtos kartu. Kompleksiniai angliavandeniai yra tie, kurių sudėtyje yra trys ar daugiau cukraus molekulių, sujungtų kartu. Pasak Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos, kai kuriais atvejais šiose grandinėse gali būti šimtų cukrų.

Ypatingas dėmesys dažnai skiriamas specifiniam sudėtingų angliavandenių tipui, vadinamam pluoštu. Pluoštas yra unikalus, nes jis yra vienintelis angliavandenių tipas, kurio jūsų kūnas fiziškai negali virškinti. Šis unikalus pluošto savybė neleidžia jam tiekti maistinių medžiagų jūsų kūnui, bet ir leidžia atlikti daugybę kitų funkcijų. Fiber palaiko jūsų virškinamąją sveikatą ir gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį ir sumažinti širdies ligų riziką. Pluoštas taip pat gali išlaikyti jus ilgesnį laiką, o tai padeda išvengti perdozavimo ir leidžia jums valdyti savo svorį.

Sprendžiant, kokius angliavandenius norite valgyti, naudinga pasirinkti visus angliavandenius, o ne rafinuotus angliavandenius. Visuose angliavandeniuose yra visos kviečių branduolio dalys, įskaitant gemalų, endospermo ir sėlenų. Rafinuoti angliavandeniai yra plačiai apdorojami, pašalinant sėlenas ir gemalus. Pagal rafinavimo procesą šie angliavandeniai yra labiau stabilūs ir vizualiai patrauklūs, tačiau taip pat pašalina svarbias maistines medžiagas, tokias kaip pluoštas, geležis ir vitaminai B, pagal USDA skirtą svetainę “Chooseapp.gov”. Visų angliavandenių pavyzdžiai yra sveiki Grūdai, kruopas kruopos makaronai, rudieji ryžiai, avižos, vaisiai, daržovės ir pupelės. Rafinuotuose angliavandeniuose yra baltos duonos, baltojo makaronų, baltųjų ryžių, saldainių, vaisių sulčių ir saldžių grūdų.

Daugelis rafinuotų angliavandenių yra praturtintas, o tai reiškia, kad vitaminai ir mineralai po perdirbimo tam tikru momentu yra papildomi. Pluoštas negali būti pakeistas. Jei pasirinksite rafinuotus angliavandenius visame angliavandenyje, “Chooseapp.gov” rekomenduoja ieškoti žodžio “praturtintas” mitybos etiketėje, kad užtikrintumėte, jog šiuose angliavandeniuose yra keletas svarbių maistinių medžiagų.

Kompleksas vs paprastas

Pluoštas

Sveikas vs rafinuotas

Apsvarstymai