Kokie maisto produktai turi arginino ir citrulino?

Tiek argininas, tiek citrulinas yra nereikalingos aminorūgštys, o tai reiškia, kad jūsų kūnas gali gaminti juos atskirai ir jums nereikia juos gauti iš valgio. Tačiau neseniai atlikti tyrimai parodė, kad abi amino rūgštys gali skatinti širdies sveikatą ir pagerinti toleranciją sportuoti, kai naudojamos kaip papildas. Žinant šių aminorūgščių maistinius šaltinius gali padėti jums suvartoti.

Arginino ir citrulino privalumai

Tiek argininas, tiek citrulinas vaidina svarbų vaidmenį organizmo gamyboje ir azoto oksido metabolizme – cheminėje medžiagoje, kuri padeda išlaikyti jūsų kraujo indus sveiką, reguliuojant kraujo tekėjimą ir trombocitų funkciją. Pagal tyrimą, paskelbtą 2014 m. Biocheminių ir biofizinių mokslinių tyrimų komunikacijoje, papildymas argininu ir citrulinu gali padėti pagerinti širdies sveikatą, siūlant apsaugą nuo plokštelių susidarymo arterijų sienose. Jis taip pat gali padėti tiems, kurie dirba, dirbti su juo, tobulindami toleranciją sportuoti.

Gyvūnų baltymai

Gyvūnų baltymai yra arginino ir citrulino šaltinis. Tačiau šiems maisto produktams citruliną randama labai mažais kiekiais, teigia Martin’as Kohlmeieras, “Maistingųjų medžiagų apykaitos: struktūros, funkcijos ir genai” autorius. Gyvūnų baltymų šaltiniai iš amino rūgščių apima pieno produktus, tokius kaip pieno ir jogurto, naminių paukščių, jautienos, kiaulienos ir jūros gėrybių.

Augalų baltymai

Grūdai, daržovės, ankštiniai augalai, riešutai ir sėklos taip pat yra citrulino ir arginino baltymų ir šaltinių šaltiniai. Tačiau, kaip ir gyvūniniai baltymai, šie maisto produktai yra geresnis arginino šaltinis nei citrulinas. Tačiau, atsižvelgiant į arginino vaidmenį organizme, atrodo, kad aminorūgščių trūkumas yra didesnis nei citrulinu, ypač streso metu.

Arbūzas

Jei bandysite gauti daugiau citrulino jūsų dietoje, jums gali tekti valgyti daugiau arbūzo. Amino rūgštis randama dideliu kiekiu tiek odos, tiek kūno paviršiuje. Pasak Kohlmeiero, nors jūsų organizmui reikia pakankamai arginino skirti geros sveikatos būklei, nėra jokių žinomų neigiamų žemo citrulino kiekio pasekmių, taip pat nėra kasdienių reikalavimų.