Kokie maisto produktai turi kalcio sulfatą?

Kalcio sulfatas, maisto priedas, naudojamas stabilizuoti ir tvirtus maisto produktus bei reguliuoti jų rūgštingumą, aptinkamas įvairiuose perdirbtuose maisto produktuose. Paprastai maisto produktuose ir maisto papilduose esančių kiekių metu kalcio sulfatas greičiausiai nekelia nepageidaujamo poveikio ir JAV maisto ir vaistų administracija paprastai laikoma saugiu.

Vaisiai ir daržovės

Šviežiose vaisiuose ir daržovėse, greičiausiai, nėra kalcio sulfato, bet perdirbtos versijos yra. Tai apima perdirbtus vaisius, džiovintus daržoves, konservuotus daržoves, daržoves padažu ir išdžiovintus daržoves. Jei norite stengtis išvengti kalcio sulfato, įsigykite šviežių arba šaldytų vaisių ir daržovių.

Pieno ir grūdų produktai

Kremai, pieno pagrindu pagaminti gėrimai, sutirštintas pienas, pieno milteliai, sūris, išrūgų ir pieno pagrindo desertai gali būti kalcio sulfatas. Kalcio sulfatas kartais naudojamas kaip miltų apdorojimo medžiaga, todėl jis dažnai naudojamas grūdų maisto produktuose, pavyzdžiui, pastos, pusryčių grūdai, lazdelės, ryžių produktai ir kepiniai.

Mėsa ir kiti baltymų šaltiniai

Kalcio sulfatas papildo kalciu papildais ir maisto produktais, tokiais kaip tofu, kuriame yra 14-25 procentai kalcio dienos vertės kiekvienoje 1/2 puodelio, kuris naudojamas su šiuo priedu. Kiti sojos pupelių produktai taip pat gali turėti kalcio sulfatą. Rūgštintą kalcio sulfatą galima naudoti norint, kad karšto šunys nebūtų užteršti listeria, kurią sukelia maisto produktai. Dešrelių žievės, perdirbta mėsa ir naminiai paukščiai, konservuoti jūros gėrybių produktai ir konservuoti ar džiovinti kiaušinių produktai taip pat gali turėti kalcio sulfatą.

Kiti maisto produktai

“Sherbet” produktai, kurių sudėtyje yra aliejaus ir vandens, riebalų, riešutų sviestų, saldainių, krevečių, saldiklių, prieskonių, prieskonių, padažų, mielių, sriubų ir dietinių produktų, gali būti kalcio sulfatas. Jis naudojamas daugelyje gėrimų, įskaitant energetinius arba sportinius gėrimus ir alkoholinius gėrimus. Bet koks paruoštas, paruoštas maistas taip pat gali būti šio priedo priedas.