Kokie maisto produktai yra daug koq10?

Kofermentas Q-10 padeda gaminti energiją ir neutralizuoja kenksmingus laisvuosius radikalus. Kai jūsų sistemoje yra pakankamai kofermento Q-10, riebaluose tirpstanti maistinė medžiaga gali padėti apsaugoti visas ląsteles, sumažinant bendrą riziką susirgti lėtinėmis ligomis. Jūsų kūnas sintezuoja kai kuriuos kofermentus Q-10 savaime, bet jūs galite gauti ir iš savo dietos.

Riebalai

Kadangi kofermentas Q-10 yra tirpus riebaluose, kurio reikia riebalams įsisavinti ir laikyti, dažniausiai daugiau riebalų tinka jūsų žuvyje, tuo daugiau kofermento Q-10 gausite. Pasirinkite riebius šalto vandens žuvis, pavyzdžiui, lašišą, tuną ir silkę. Pavyzdžiui, trys uncijos paruoštos silkės yra 2,3 miligramai. Mažiau riebalų rūšis, pavyzdžiui, vaivorykštinis upėtakis, yra artimesnė 0,9 miligramo kofermento Q-10, iš 3-uncijų paruošiamos porcijos.

Jautiena ir paukštiena

Jautiena ir vištiena yra keletas iš turtingiausių kofermento Q-10 šaltinių. 3 vienetų virtos jautienos patiekalas, kuris yra maždaug kortų denio dydis, yra maždaug 2,6 miligramo maistinės medžiagos. Panašaus dydžio vištienos dalis yra apie pusę šios sumos – maždaug 1,4 miligramo kofermento Q-10. Jūs netgi gausite nedidelį kiekį kofermento Q-10 iš kiaušinio. Vidutinis kietas keptas kiaušinis siūlo 0,1 miligramo.

Riešutai, sėklos ir aliejai

Ne visi kofermento Q-10 šaltiniai yra gyvūnai. Žemės riešutai yra vienas iš labiausiai šiuolaikinių augalų medžiagos šaltinių. Skrudintų žemės riešutų uncija yra 0,8 miligramo. Sezamo sėklos nėra pernelyg toli, o 0,7 miligramo – nuo 1 uncijos. Jei pistacijų riešutai yra jūsų užkandis, jūs gausite 0,6 miligramo kofermento Q-10 už unciją. Jūs galite gauti net 1,3 miligramo kofermento Q-10 iš 1 valgomosios šaukšto sojos pupelių aliejaus arba maždaug 1 miligramo iš kanopos aliejaus šaukšto.

Vaisiai ir daržovės

Kai kurie iš jūsų mėgstamų vaisių ir daržovių prideda šiek tiek daugiau kofermento Q-10 į savo mitybą. Vidutinio dydžio oranžole yra 0,3 miligramo maistinės medžiagos, o 1 puodelis žalių braškių gali tiekti 0,2 miligramo. Brokoliai ir žiediniai kopūstai padidina kofermento Q-10 kiekį. Pusė puodelio garuoto brokolio suteikia 0,5 miligramo kofermento Q-10, o tokio paties kiekio virti žiediniai kopūstai suteikia 0,4 miligramo.

Papildoma informacija

Kofermento Q-10 papildo vartojimas gali dar labiau padidinti mityboje esančios maistinės medžiagos kiekį, nors jei laikosi subalansuotos mitybos, tikriausiai to nereikia. Rekomenduojama suaugusiesiems nuo 30 iki 200 miligramų kasdien, priklausomai nuo to, kodėl jį vartojate, – praneša Merilendo universiteto medicinos centras. Paprastai jūsų sistema lengvai sugeria priedus, kurie yra minkštos gelios formos, o ne džiovintų kapsulių. Nesvarbu, kokia forma norėtumėte, naudokite papildą tam tikru maistu su riebalais, kad jūsų sistema sugertų ir išsaugotų maistinę medžiagą. Jei norite būti saugioje vietoje, prieš pradėdami papildyti, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.