Kokie šeimos planavimo privalumai ir trūkumai?

Šeimos planavimas leidžia moterims pagrįstai rinktis, kada ir ar nuspręs, kad turi vaikų. Galiausiai, jūsų pasirinkimas yra išsiaiškinti, kuris metodas, jei toks yra, norite naudoti reprodukcijai kontroliuoti. Žinant tiek šeimos planavimo metodų pranašumus, tiek trūkumus, jūs galite nuspręsti, kokia alternatyva jums tinka.

Apie šeimos planavimą

Sąvoka “šeimos planavimas” dažniausiai reiškia metodus, kuriais moterys gali kontroliuoti pastojimą. Dažnai šeimos planavimas susijęs su hormonų gimstamumo kontrole, pvz., Piliulėmis, injekuojamomis gimstamumo kontrolės priemonėmis, gimimo kontrolės pleistromis ir implantais. Prezervatyvai, kontraceptinės kempinės, diafragmos ir spermicidai taip pat dažnai naudojami kaip šeimos planavimo metodai. Galiausiai natūralus šeimos planavimas, dar vadinamas ritmo metodu, nereikalauja tablečių, hormonų ar prietaisų. Vietoj to moterys seka savo menstruacinį ciklą ir susilaiko nuo lyties per mėnesį, kai tikimybė pasireiškia.

Privalumai

Remiantis Sveikatos priežiūros tarnybos šeimos planavimo Kalifornijos departamentu, šeimos planavimas sumažina neplanuotų nėštumų ir aborto skaičių tarp moterų ir suteikia moterims galimybę pasirinkti, kada laikas turėti vaiko. Šeimos planavimas suteikia moterims galimybę palaukti, kol jie finansiškai gali rūpintis vaiku, ir suteiks jiems laiko siekti išsilavinimo ir užimtumo tikslų nesijaudindami dėl neplanuotų nėštumų finansinės naštos.

Trūkumai

Hormoninės gimdymo kontrolės šalutinis poveikis gali pasirodyti nepalankus kai kurioms moterims. Nors daugelis moterų reguliariai naudoja kontraceptiką be šalutinio poveikio, gali ir gali atsirasti komplikacijų. Dažniausias hormoninės kontracepcijos šalutinis poveikis yra svorio padidėjimas, galvos skausmas, galvos svaigimas ir pykinimas. Remiantis Nacionalinio moterų sveikatos informacijos centro duomenimis, nors natūralus šeimos planavimas nesukelia pavojaus sveikatai, šis metodas yra vienas iš mažiausiai veiksmingų užkirsti kelią nėštumui, tačiau jis yra rimtas šalutinis poveikis: insultas, kraujo krešuliai ir negimdinis nėštumas. Iš 100 moterų, naudojančių natūralų šeimos planavimą, maždaug 25 bus pastojančios.

Sveikatos privalumai

Remiantis 2003 m. Lapkritį paskelbtu Tarptautinio vėžio leidimo ataskaita, vartojant geriamuosius kontraceptikus penkerius metus ar ilgiau, moterų galimybės gauti kiaušidžių vėžį ateityje sumažės. Gimdymo kontrolės tabletės taip pat mažina kiaušidžių cistų riziką, o kai kurie geriamųjų kontraceptikų pavadinimai taip pat gali padėti išsiaiškinti spuogus, reguliuoti ar sumažinti menstruacinį srautą, mažinti mėnesinių spazmus ir kitus priešmenstruacinius simptomus; galbūt svarbiausia, šeimos planavimas gali padėti sutaupyti Tiek moterų, tiek vaikų, ypač trečiųjų šalių, gyvenimą. “Šeimos planavimo programos daro didžiulį poveikį motinų mirtingumo mažinimui”, – sako Yves Bergevin, M.D., Teminės motinos sveikatos fondo koordinatorius. Pasak Jungtinių Tautų gyventojų fondo, kas aštuonias minutes moterys miršta netinkamo aborto metu ir kiekvienais metais gali būti užkirstas kelias 2,7 mln. Naujagimių mirties atvejų gimstamumo kontrole.

Daugiau informacijos

Šeimos planavimas ne tik naudingas asmenims. Moterys gali pasirinkti, kiek vaikų nori, kad sumažintų pernelyg didelį gyventojų skaičių ir sumažintų pernelyg didelio gyventojų skaičiaus ekonominį poveikį. Pasak Kalifornijos Departamento Sveikatos apsaugos tarnybos šeimos planavimo, vidutinė moteris turėtų patirti apie 12-15 nėštumų jos gyvenime, jei gimstamumo kontrolės nėra.