Kokie vitaminai, žolės ar mineralai padeda jūsų kūno detoksikacijai?

Kūno detoksikacija apima keletą skirtingų sistemų ir procesų. Didžioji dalis detoksikacijos proceso įvyksta kepenyse ir limfinėje sistemoje, tačiau kai toksinai yra nekenksmingi, jie vis tiek turi būti pašalinti iš organizmo, kuris gali apimti inkstus, plaučius, virškinimo sistemą ir odą. Toksinai organizme gali sugadinti imuninę sistemą, o kai kuriais atvejais netgi išpuolius. Kiekvienai iš šių sistemų ir procesų yra vitaminų, mineralų ir žolelių rinkinys, kuris gali būti naudingas.

Kepenų dezoksikatoriai

Nors vandenyje tirpūs toksinai gali praeiti pro kūną ir pašalinti per įprastus išsiskyrimo procesus, nedarant jokios žalos, riebaluose tirpūs toksinai turi būti detoksikuojami, kol jie gali praeiti ir išeiti iš sistemos. Didžioji šio proceso dalis vyksta kepenyse, kurioje yra tiek organizme pagamintos endogeninės medžiagos, tiek išorinės medžiagos, į kūną įvežamos iš išorės, kurios metabolizuoja šiuos toksinus ir paverčia jas vandenyje tirpiais. Tarp egzogeninių medžiagų, kurios gali padėti šiame procese, yra vitaminai A, C, E, K, B1, B6, beta karotinas ir biotinas, mineralinis varis ir vaistažolių pienas, rozmarinas, česnakai, kiaulpienė, šlapimo pūslė ir šizandra.

Limfinė detoksikacija

Limfos yra skystis kūne, kuris plauna ląsteles ir kraujas švarus toksinų. Vitaminai A, B6, C ir E yra gyvybiškai svarbūs tinkamai limfinės funkcijos, taip pat mineralų geležies, seleno ir cinko. Žolelės, palaikančios limfinę sistemą, apima skutiklius, ežiuolę, aukso antspaudą ir šaknies šaknį.

Eliminacinė pagalba

Kai kepenys metabolizuoja toksinus į formą, kurią gali išskirti organizmas, yra keletas būdų, per kuriuos jie gali išsiskirti, kurių kiekvieną gali padėti tam tikri vitaminai, mineralai ir žolės. Organai ir sistemos, naudojami šalinant toksinus iš organizmo, apima inkstus per šlapimą, žarnyne per išmatomis, odą per prakaitą ir plaučius per išsiplėtimą ir išsišakojimą. Teikiant paramą visoms šioms reikmėms reikia subalansuotos mitybos. Naudojamos žolės yra diuretikai, tokie kaip skutikai ir kiaulpienis, skirti inkstui, bitteriai kaip aukso antspaudas, vidurių užkietėjimai, tokie kaip cascara sagrada ir geltonas dokas su virškinamajai sistemai, odos sluoksniai, tokie kaip kajenas ir raugulys odai, taip pat atsekamieji vaistai, tokie kaip comfrey ir lakrica plaučiams.

Antioksidantai

Laisvieji radikalai yra kenksmingi chemikalai, pagaminti kaip metabolizmo šalutinis produktas ir veikiami toksinų poveikiai aplinkai. Šie laisvieji radikalai gali atakuoti sveikus kūno audinius ir ląsteles, sutrikdyti imuninės sistemos funkcionavimą ir sukelti priešlaikinius senėjimo požymius. Jie taip pat daro toksinį poveikį kūno DNR ir gali net sukelti vėžį. Antioksidantai atpalaiduoja šiuos laisvuosius radikalus ir juos sunaikina. Vitaminai A, C ir E yra visi antioksidantai, taip pat mineralai yra varis, manganas, cinkas ir selenas. Daugelis vaistažolių taip pat turi antioksidantų savybių, įskaitant gingko bilobą, kačių raganą, gudobelę, saldymedį ir vynuogių sėklas.