Kokios virškinimo funkcijos pasireiškia burnoje?

Kiekviena jūsų virškinimo trakto struktūra – įskaitant burną, stemplę, skrandį, plonąją žarną, storosios žarnos ir pagalbinius organus – atlieka svarbų ir unikalų vaidmenį virškinimui. Nors dauguma virškinimo pasireiškia plonojoje žarnoje, pats virškinimas prasideda burnoje.

Breaking Down Digestion

Virškinimo procesas yra cheminio ir mechaninio virškinimo derinys. Cheminis virškinimas maistą skaido cheminiu būdu, kai virškinimo sultys ir fermentai maistą skaido į pakankamai mažas dalis, kurios patenka į GI trakto, kraujo ląstelių ar limfinės ląstelės. Mechaninis virškinimas maistą skaido per kramtymą ar šlifavimą burnoje, taip pat per raumenų aktyvumą skrandyje ir žarnyne. Abi virškinimo rūšys prasideda burnoje.

Slidžios seilės

Kai tik jūs mąstysite apie maistą, pamatysite maistą ar kvapą, jūsų seilių liaukos išskiria seilių, kurie padeda virškinti. Kiekviena seilių sudedamoji dalis, įskaitant vandenį, gleives, elektrolitus ir fermentus, teikia unikalią funkciją. Enzimas sekliuose, vadinamu seilių amilaze, prasideda cheminiu krakmolui suskaidant. Glezai sutepina maistą, kuris padeda maistui sudėti, o gleives taip pat dengia ir apsaugo burną. Seilė taip pat pradeda ištirpdyti mažas maisto dalis ir pakankamai drėgna pakankamai drėgna, kad ją lengvai prarytų.

“Thrashing” dantys ir liežuvis

Jūsų dantys ir liežuvis vaidina mechaninį virškinimą. Kai kramtyti, dantys nupjaunami ir išdžiovinti maistą į mažesnius gabalėlius, kuriuos lengviau nuryti ir suskaidyti virškinimo sistemą. Jūsų liežuvis juda maistą aplink burną ir sumaišoma su seilėmis, kad seilių komponentai galėtų atlikti savo funkcijas.

Judančių dalykų kartu

Kai maistas suskaidomas ir sumaišomas su seilėmis, jis vadinamas boliu, kuris yra pakankamai minkštas maistas, kad galėtumėte nuryti. Jūsų liežuvis stumia bolius į burną ir į savo ryklę, kuri yra ertmė, jungianti burną su stemlu. Kai boliusas patenka į ryklę, jūsų priverstinis rijimo refleksas pradeda ir maistas pradeda vaikščioti žemyn jūsų stemplėje.