Kokios yra apelsinų ar tangelos valgymo naudos?

Kiekvieną dieną valgyti vaisius ir daržoves yra svarbi sveikos mitybos dalis. Kalbant apie vaisius, jūs negalite padaryti geriau nei pasirinkti citrusinių vaisių, tokių kaip oranžinė ar tangelo užkandžiai. Šiuose vaisiuose yra vitaminų ir mikroelementų, kurie gali sustabdyti ar užkirsti kelią daugeliui ligų. Mėgaukitės šiais mažai kalorijų dažnai, kad gautumėte naudą, kurią jie siūlo.

Apelsinai ir kiti citrusiniai vaisiai, tokie kaip tangelos, yra žinomi dėl didelės vitamino C kiekio. Vidutinis nulinis oranžas suteikia 130 procentų rekomenduojamos paros normos už šią maistinę medžiagą. Kiti apelsinai, tokie kaip kraujo apelsinai ir Valensijos apelsinai, tiekia panašius vitamino C kiekius. Valgyti tangelą taip pat padidins jūsų vitamino C kiekį, nes tik vienas iš šių mažesnių vaisių suteikia 100 procentų rekomenduojamos dienos normos, remiantis duomenų baze ProduceOasis.com. Kaip teigia Linuso Paulingo institutas, didesnis vitamino C kiekis yra susijęs su sveikata, įskaitant mažesnę insulto ir kai kurių vėžio riziką.

Apelsinai ir tangelos yra geri sveikos mitybos, įskaitant mažo kaloringumo dietos, priedai. Tangelo suteikia tik 70 kalorijų, o vidutinis nulinis oranžinis – tik 80. Abiejuose vaisiuose yra daug skaidulų, nors, jei jūsų dietai pridedant skaidulų yra prioritetas, eikite su oranžine spalva, kurioje yra 7 g pluošto, palyginti su 2 g Rasti tangelo. Šių vaisių pluoštas ir vandens kiekis gali padidinti sotumą, todėl jie yra geras pasirinkimas valgyti tarp užkandžių.

Apelsinai ir tangelos yra daug polifenolių ir flavonoidų, augalų junginių, kurie gali turėti sveikatos apsaugos savybių. Šie junginiai yra ypač paplitę citrusų augaluose, kuriuose buvo nustatyta daugiau kaip 4000 polifenolių ir 60 flavonoidų, remiantis ataskaita, kurią paskelbė dr. Katrine Baghurst viešosios agentūros sodininkystei Austrialia. Šie junginiai yra puiki priežastis, dėl kurios jūsų dietoje yra apelsinai, tangelos ir kiti citrusiniai vaisiai, nes jie turi antivirusinių, priešuždegiminių, antioksidantų ir antikarcinogeninių savybių.

Uždarykite oranžinę ir tangelo žievelę, kad salotos, žuvys ir vištiena bei kepsniai papildytų dar daugiau naudos sveikatai. Žievelėje yra kumarinų, fitocheminių medžiagų, kurios gali būti apsauginės nuo vėžio ir kitų navikų. Nors duomenys apie šių kumarinų naudą dar nėra išsamūs, dabartiniai duomenys rodo, kad tai yra perspektyvi vėžio prevencija. Kitos oranžinėse ir tangelose esančios medžiagos, turinčios priešvėžines savybes, yra terpenes, kurių dalis taip pat galima rasti žievelėje. Šie junginiai gali sumažinti naviko dydį žmonėms ir taip pat yra naudojami kaip tulžies akmenų gydymas.

Vitamino C

Pluošto ir vandens turinys

Polifenoliai ir flavinoidai

Kumarinai ir terpenes