Kokios yra paprastų angliavandenių funkcijos?

Angliavandeniai patenka į “paprasto” ir “komplekso” kategorijas, dažniausiai žinomus kaip cukrai ir krakmolai. Paprasti angliavandeniai ar cukrūs, nepaisant skirtingo skonio, atlieka tokius pat vaidmenis organizme kaip sudėtingi angliavandeniai. Abu tiekia energiją ląstelėms ir gali būti naudojami iškart arba saugomi vėlesniam naudojimui vienoje iš dviejų formų.

Angliavandeniai yra vienas iš trijų makroelementų, kurie yra junginiai, kurių jums reikia dideliais kiekiais kaip dietos komponentai ir kurie suteikia energijos jūsų ląstelėms. Visi maistiniai angliavandeniai susideda iš vieno ar kelių blokų vienetų, vadinamų monosacharidais, paaiškina Drs. Reginald Garrett ir Charles Grisham “Biochemijoje”. Kompleksiniai angliavandeniai arba krakmolai susideda iš ilgos monosacharidų grandinės, paprasti angliavandeniai yra pagaminti iš vieno ar dviejų monosacharidų.

Keletas paprastų angliavandenių dažniausiai įtraukiami į dietos dalį. Tai apima atitinkamai gliukozę ir fruktozę, kurie yra atskiri monosacharidai, atitinkamai atitinkamai sacharozė ir cukraus laktozė ir pieno cukrus, kurių kiekvienas susideda iš dviejų susietų monosacharidų. Gliukozė ir fruktozė prieš absorbciją nereikalauja virškinimo. Tačiau sacharozė ir laktozė turi būti suskirstytos į jų monosacharidų komponentus, kol jie pateks į kraują.

Kai sugeria monosacharidus iš paprastų angliavandenių į kraują, jūsų ląstelės jas paima ir gali sudeginti greitai. Ypač gliukozė yra mėgstamiausia smegenų ir darbo raumenų degalai. Nors galite suvalgyti bet kokius energetinius makroelementus – riebalų ir baltymų sudedamosios dalys taip pat suteikia energijai ląsteles – tik monosacharidai degina anaerobinėmis sąlygomis arba aplinkybėmis, kai deguonis yra menkas. Kaip tokį, jūs galite naudoti paprastus angliavandenius, norėdami kurti sunkiai dirbančius raumenis, kurie negali sudeginti baltymų ar riebalų.

Paprasti angliavandeniai suteikia jūsų kūnui energiją, kuri gali būti saugoma vėlesniam naudojimui. Jei vartojate daugiau paprastų angliavandenių nei reikia, ląstelės gali paversti perteklių į vieną iš dviejų saugojimo formų, paaiškinkite Drs. Mary Campbell ir Shawn Farrell “Biochemistry.” Glikogenas, saugomas kepenyse ir raumenyse, yra angliavandenių junginys, sudarytas iš monosacharidų. Monosacharidus taip pat galima paversti riebalais, kurie yra laikomi riebaliniame audinyje.

Angliavandeniai

Paprastų angliavandenių valgymas

Neatidėliotina energija

Saugoma energija