Koks skirtumas tarp kokoso aliejaus ir šaltojo spaudimo kokoso aliejaus?

Tiek išsiurbto presuoto, tiek ir šalto spaudimo kokosų aliejus yra geros jūsų sveikatos būklės pasirinkimo galimybės, tačiau jums labiausiai tinka tai, ką jūs naudojate.

Perdirbimo metodai

Pagal “Rockridge Press” “Kokosų aliejų pradedantiesiems”, šaltojo spaudimo kokosų aliejus pagamintas termiškai kontroliuojamoje aplinkoje ir apdorojamas temperatūromis, kurios niekada neviršija 120 laipsnių. Tai užtikrina aukštos kokybės alyvą. Išskleistos presuotas kokosų aliejus taip pat yra geros kokybės, bet apdorojamas aukštesnėje temperatūroje, paprastai apie 210 laipsnių. Palyginimui, rafinuotas kokosų aliejus apdorojamas aukštyn kaip 400 laipsnių, o tai sumažina aliejaus kokybę ir reikalauja tolesnių perdirbimo metodų, tokių kaip balinimas ir dezodoravimas.

Maistinių medžiagų turinio skirtumai

Kokosų aliejus susideda iš daugiausia sočiųjų riebalų, taip pat kai kurių nesočiųjų riebalų ir šiek tiek vitaminų E ir K, taip pat geležies. Jame taip pat yra fenolio junginių, kurie yra antioksidantai, neutralizuojantys potencialiai kenksmingas chemines medžiagas, vadinamus laisvųjų radikalų. Kadangi šalto spaudimo kokosų aliejus yra apdorojamas žemesnėje temperatūroje, pagal “Kokosų aliejaus pradedantiesiems” jis turi aukštesnį fenolio ir maistinių medžiagų kiekį nei išpylimo presuoto aliejaus.

Skonio skirtumai

Aukštesnė temperatūra, kurią apdorojant išpylimo presuoto aliejaus, suteikia grūdintas, riešutinis aromatas. Kuo daugiau alyvos išgauti naudojamas šiluma, tuo labiau kepinti aliejaus skonį. Kadangi šalto spaudimo kokoso aliejus yra apdorojamas 120 laipsnių ar žemesniu laipsniu, jis turi labiau neutralų, lengvą kokoso skonį, panašią į žaliavos kokoso mėsos valgymą.

Virimas ir naudojimas

Kokosų aliejus turi aukštą šilumos tašką, palyginti su kitomis alyvomis, todėl jūs galite naudoti abu aliejaus tipus valgio ir kepimo reikmėms iki maždaug 350 laipsnių. Naudokite šaukštelį šalto presuoto aliejaus, jei jums reikia pridėti riebalų prie skutimosi ir norite švelnios kokoso skonio. Išsiurbimo presas yra geras pasirinkimas kepimui, kai norite pridėti riešutinį, kepintą skonį. Kavinėje naudokite kokosų aliejaus šaukštą ir šaukšteles įmaišykite su bulvytėmis, kad pridėtumėte subtilus kokoso skonį. Paprastai naudoti šaltu spaudimu naudojamą kokosų aliejų patiekalams, kurie reikalauja lengvesnio, neutralaus skonio.