Koks turėtų būti cukraus kiekis kraujyje ryte?

Kraujo cukraus skausmai po valgio gali nustatyti toną visą dieną. Kai ryte gliukozės koncentracija kraujyje yra didelė arba maža, turite nustatyti savo numerį, kad galėtumėte pradėti savo dieną. Suprasti, kas turi būti tavo ryte, ir kitus veiksnius, galinčius prisidėti prie problemiškų skaitymo. Tvirta kontrolė prasideda valdant nakties ir ryto rodykles.

Amerikos diabeto asociacija rekomenduoja cukraus kiekį kraujyje nevalgius nuo 70 iki 130 pacientų, sergančių cukriniu diabetu. Ryto cukraus kiekis kraujyje žemiau 70 metų rodo hipoglikeminę reakciją arba mažą cukraus kiekį kraujyje. Kraujo cukraus skaitymai virš 130 yra laikomi dideliais skaitymais ir turi būti gydomi pagal jūsų priežiūros grupės rekomendacijas.

Gestacinis diabetas atsiranda, kai moteris, kuriam niekada nebuvo diagnozuota diabetu, nėštumo metu didina cukraus kiekį kraujyje. Dėl didelio cukraus kiekio kraujyje nėštumo metu jūsų kūdikis gali būti didesnis nei vidutinis gimdymo metu, dėl jo mažai cukraus kiekio kraujyje po gimdymo ir gali kilti kvėpavimo sutrikimų. Jūsų gliukozės kiekio kraujyje išlaikymas tiksliniame diapazone apsaugo jus ir jūsų kūdikį. Nacionalinis diabeto ir virškinimo ir inkstų ligų institutas rekomenduoja moterims, kurių gestacinis diabetas, gliukozės kiekį kraujyje sutrumpėja iki 95. Jūsų gydytojas ar diabeto pedagogas gali turėti skirtingą rekomendaciją, pagrįstą nėštumo ir ligos istorija.

Testavimasis cukraus kiekio kraujyje per 10-15 minučių atsibunda padės užtikrinti, kad gausite tikslų rodmenį. Prieš bandydami nusiplaukite rankas, kad pašalintumėte bet kokius teršalus, galinčius sukelti klaidų ar netikslumų. Nebandykite valgyti ar gerti nieko prieš bandydami. Kofeinas gali sukelti cukraus kiekio kraujyje padidėjimą, todėl prieš bandymą išvengkite kavos.

Jei kenčiate nuo aukšto ryto cukraus kiekio kraujyje, kurio negalima iš karto paaiškinti, gali kilti aušros reiškinys. Aušros reiškinys pasireiškia gliukozės kiekio kraujyje padidėjimu, kuris paprastai būna 8 valandos ryto. Jūsų gydytojas gali patikrinti gliukozės kiekį kraujyje per naktį, norėdamas jį patvirtinti, ir atitinkamai pritaikys gydymo planą. Aušros reiškinio valdymas gali būti taip pat lengvas, kaip pašalinti angliavandenių užkandą prieš miegą arba didinant vaisto dozę arba gali prireikti insulino pompos, kuriam rekomenduojama didinti dozę tam tikromis valandomis per naktį. Aušros reiškinio priežastis nėra aiški, tačiau kai kurie tyrinėtojai mano, kad dėl tam tikrų hormonų, kurie miego metu padidina atsparumą insulinui, išsiskyrimą.

Tikslinės pasninko numeriai

Nėštumo diabetas

Tinkamas testavimas

Dawn phenomenon