Koks yra geriausias laikas vartoti kalcio priedą?

Kalcis padeda stiprinti jūsų kaulus, taip pat leidžia dirbti jūsų raumenims, nervams ir kraujagysliams. Daugelyje maisto produktų yra kalcio, įskaitant pieno produktus, tam tikros rūšies pupeles, brokolius ir migdolus. Kartais jums gali tekti vartoti kalcio priedą, jei negaunate pakankamai kalcio iš savo dietos. Geriausias laikas vartoti kalcio priedą gali būti ne realus laikas, bet gali priklausyti nuo jūsų dietos. Prieš pradėdami vartoti vaistą, visada kreipkitės į gydytoją.

Kalcio papildai paprastai parduodami kaip kalcio citratas arba kalcio karbonatas. Paprastai kalcio karbonatas yra mažiausiai brangus kalcio kiekis, todėl jį reikia vartoti su maistu. Kalcio citratas ir kalcio citrato malatas gali būti vartojamas valgant ar nevalgius, tačiau jie dažniau būna brangesni. Kalcio vartojimas neturėtų sukelti vidurių užkietėjimo, tačiau jei esate kitų vaistų ar papildų, kurie sukelia vidurių užkietėjimą, kalcio citratas gali būti geresnis pasirinkimas. Kalcio papildai geriausiai absorbuojami, jei tuo pačiu metu vartojate 500 miligramų ar mažiau, taigi patikrinkite dozes ir padalykite juos visą dieną.

Natris ir kalcis inkstai konkuruoja, kad juos sugertų į jūsų kūną. Tai reiškia, kad, valgydami didelį natrio kiekį maiste, o valgant ar dietos metu valgydami kalcio, natrio kiekis gali būti pakartotinai absorbuojamas į savo kūną, o kalcio kiekis gali išsiskirti iš organizmo iš šlapimo. Natris yra valgomosios druskos sudedamoji dalis, taip pat galima rasti daugelyje kitų maisto produktų, įskaitant grūdus, pieną ar mėsos produktus. Natris taip pat randamas dideliuose kiekiuose perdirbtuose maisto produktuose. Venkite kalcį papildyti sūrus ar dideliais natrio miltais, o vietoj to imkite kalcio priedą, kuriame yra mažai natrio miltų, kaip vaisiaus gabalas.

Kofeinas ir baltymai gali sukelti jūsų kūno praradimą kalcio. Kai valgote daug baltymų, jūsų organizmas gali prarasti daugiau kalcio. Jei valgysite daug baltymų, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą, jei vartojate daugiau kalcio. Manoma, kad kofeinas laikinai padidina kalcio kiekį, kurio organizmas tris valandas praranda šlapimu. Kofeinas randamas kavos ir arbatos, taip pat tam tikrų gaiviųjų gėrimų, energetinių gėrimų ir vaistų. Pasiruoškite suvartoti kalcio priedą daugiau kaip tris valandas po kofeino vartojimo.

Jei vartojate geležies papildą, per tą patį dviejų valandų laikotarpį nevartokite kalcio dozės. Jūs turėtumėte vartoti šiuos papildus skirtingais valgiais, kad jūsų kūnas galėtų įsisavinti kiekvieną priedą. Geležis geriausiai įsiskverbia valgant su vitaminu C. Galite vartoti savo geležies papildą su pusryčiais su apelsinų sultimis ir savo kalcio priedu pietums ar vakariene, praėjus daugiau nei trims valandoms po kofeino.

Papildomų tipų

Natris

Kofeinas ir baltymai

Geležies priedas