Koks yra pastarnokų ir petražolių šaknies skirtumas?

Tiek pastarnokas, tiek petražolės šaknys yra žieminiai daržovės, kurių valgomoji dalis vystosi po žeme. Nepaisant to, kad šimtmečius naudojami europietiški patiekalai, nė viena iš šių daržovių nėra plačiai naudojama amerikietiškoje virtuvėje. Ir nors jie skonis gana skirtingi vienas nuo kito, jie abu yra Umbelliferae šeimos nariai, kurie taip pat apima morkas, salierus, petražoles, vyšnių, pankolių ir salierų. Pastarnokai ir petražolių šaknys yra vienodai geri pluošto ir vitamino C šaltiniai.

Pastarnokai

Kuklus pastarnakas atrodys panašus į morką, išskyrus vietoj to, kad jis yra oranžinis, jis yra šviesiai geltonas arba beveik baltas. Pastarnokai turi subtilų, saldų skonį ir aromatą, primenantį salierą. Lygūs, lengvi ir krakmolingi, jie gali pakeisti bulves ant stalo. Nors jūs galite mėgautis ganyklos ištisus metus, jų optimalus sezonas yra nuo rudens iki pavasario. Pastarnokai saldumą patenkina žemėje ir pasiekia maksimalų saldumą po šalčio. Kai perkate šį daržovių, ieškokite pastarnokų, kurie yra tvirti ir sausi. Galite juos laikyti ne ilgiau kaip tris savaites šaldytuve.

Petražolių šaknys

Petražolių šaknys yra šiek tiek lieknas nei pastarnokas. Panašiai kaip pastarnoką, petražolių šaknys yra blyškios spalvos ir panaši į išvaizdą morkų. Steve’as Albertas, “Kalifornijos slaugytojas” ir interneto svetainės “Derlius iki stalo” autorius, aprašo petražolių šaknies skonį kaip “kelerių ir morkų derinį su salierų, ropių ir petražolių lapų užuominomis”. Petražolių šaknis kartais vadinamas Hamburgo petražolėmis arba olandų petražolėmis. Petražolių šaknų lapai yra platesni nei reguliariuose petražolių lapuose ir gali būti naudojami maisto skoniui suteikti.

Pastarnakas naudoja

Pastarnokų skonis yra toks saldus, kad Europoje šį daržovių buvo naudojamas saldinti pyragus ir džemus. Pastarnokai paprastai nėra tiekiami žaliavai. Tačiau nulupti, tarkuoti pastinukai yra pakankamai minkšti, kad juos būtų galima įdėti į salotas, siūlo Vegetarai “Paradise” interneto žurnale. Taip pat galite pridėti nuluptų pastarnokų gabalėlių į įvairius sriubos ar troškinius. Išbandykite virimo, rauginimo, sumušimo ar kepimo pastarnokius savarankiškai arba su kitais daržovėmis sveikiam, skaniai patiekalui.

Petražolių šaknų naudojimas

Pridedant petražolių šaknų dalis į troškinius, sriubas ir sumaišytus daržoves, šie indai sustiprės aiškiai aromatu. Į virtą bulvę pabandykite pridėti nedidelį kiekį iš dalies virinto puodelio petražolių šaknies, tada sudėkite kartu. Maistą, kurio skonius ypač pagerina petražolių šaknys, yra kopūstai, askaloniniai česnakai, saldžiosios bulvės, runkeliai ir kitos šakniavaisinės daržovės. Jūs galite netgi paversti petražolių šaknį tam tikra prieskonių rūšimi, džiovinant ją ant nedidelio šilumos krosnies sekliame dėkle. Kai petražolių šaknys atvės, laikykite jį tvirtai uždarytame indelyje tamsioje vietoje.