Lydyto sūrio mityba

Sūris ištirpsta per mikroschemas, kad pagamintų nachos, įdarytas į troškintuvą arba įmaišomas į dangą, yra labai kaloringi, didelio riebumo malonumas. Lydytas sūris yra kalcio ir fosforo kaulų gamybos šaltinis, bet taip pat suteikia daug cholesterolio ir natrio. Prieš pradėdami lydyti sūrį įprastą savo dietos dalį, supraskite, kokį poveikį jis gali turėti jūsų maitinimui.

Tankis

Ištirpinto sūrio sudėtyje yra daugiau riebalų ir kalorijų nei susmulkintų arba supjaustytų sūrių, nes kiekvienoje porcijoje nėra oro. Pavyzdžiui, puodelis supjaustyto čedaro sūrio sveria 132 g, taurė susmulkinto čedaro sūrio sveria 113 g ir puodelis iš lydyto čederio sveria 244 g. Lydydamas sūrį, jūs gaunate daugiau sūrio vienai porcijai – ir daugiau kalorijų ir maistinių medžiagų.

Kalorijos ir makroelementai

Viena puodelio lydyto Čedaro sūrio sudėtyje yra 983 kalorijos. Sūris yra mažai angliavandenių, su taure lydyto čederio, kuris siūlo tik 3 g. Jūs taip pat gausite 61 g baltymų, suvalgydami taurę iš lydyto čederio. Iš 81 g riebalų 51 g yra sočiųjų. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja riboti sočiųjų riebalų kiekį iki mažiau nei 7 proc. Visų dienos kalorijų. Dėl 2000 kalorijų dietos tai yra tik 15 g per dieną.

Papildoma informacija apie maistingumą

Nors lydydamas sūrį koncentruoja kalorijas ir riebalus, jis taip pat sutelkia mitybą. Viena puodelis ištirpinto Čederio suteikia 176 procentus rekomenduojamos kalcio dietos, pagrįstos 2000 kalorijų dieta. Tai taip pat suteikia 125 proc. Fosforo, 49 proc. Vitamino A, 54 proc. Riboflavino, 48 proc seleno, 51 proc cinko ir 34 proc vitamino B-12. Ištirpinto sūrio sudėtyje yra nedaug papildomų vitaminų ir mineralų, iš kurių 17 procentų yra magnio, 10 procentų – pantoteno rūgšties, 11 procentų – folatų, 9 procentai vitamino B 6, 9 procentai – vitamino K, 7 procentai vitamino D ir 9 procentai. Už geležį.

Cholesterolio ir natrio susirūpinimas

Viena puodelio lydyto sūrio suteikia 256 mg cholesterolio – beveik visą dieną verta. Amerikos širdies asociacija kiekvieną dieną palaiko širdies sveikatos apsaugą iki 300 mg cholesterolio ar mažiau. Jei Jums buvo diagnozuotas didelis cholesterolio kiekis, rekomenduojama palaikyti mažiau kaip 200 mg per parą. Iš lydyto čedaro puodelio taip pat yra 1,515 mg natrio. Medicinos institutas skatina apriboti natrio vartojimą iki 1500 mg per parą.

Apsvarstymai

Kitų rūšių sūriui gali būti šiek tiek kitokios informacijos apie maistingumą, kai jos yra susmulkintos, kadangi jos turi skirtingą informaciją apie maistingumą. Pavyzdžiui, mozzarella su daleliu yra šiek tiek mažesnė riebalų ir kalorijų nei Čederio. Jei jūsų receptas reikalauja ištirpinto sūrio, jį išmatuokite prieš tirpstant ir laikykitės vidutinio nuo 1 iki 1 1/2-oz. Porcijų dydžiai, kad būtų galima išlaikyti kalorijas ir sočiųjų riebalų kiekį.