Nauda sveikatai nuo grybų

Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamento duomenimis, gumbai yra labiausiai suvartoti grybai Jungtinėse Amerikos Valstijose, o tai sudaro 90 proc. Grybų. Taip pat vadinami baltuosius grybus arba komercinius grybus, jie yra prieinami ištisus metus ir yra naudojami sriubose, salose, troškiniuose ar valgyti žali. Šios plačiai vartojamo grybelio nauda sveikatai gali paskatinti jus papildyti savo mitybą.

Širdies liga yra pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje, tačiau vartojantys grybai gali neleisti jums tapti kita statistika. Svarbus širdies ligų rizikos veiksnys yra aterogenezė, kuri yra plokštelių susidarymas ant arterijų sienelių, o tai sukelia aterosklerozę ir arterijų sukietėjimą. Tyrėjai iš Arizonos valstybinio universiteto išbandė grybų poveikį žmogaus endotelio ląstelėms mėgintuvėlyje. Tyrimo rezultatai, paskelbti 2010 m. Liepos mėn. “Nutrition Journal” leidinyje, rodo, kad grybai su grybais sumažina arterijų ląstelių uždegimą ir neleidžia baltųjų kraujo kūnelių prilipti prie arterijų sienelių. Mokslininkai daro išvadą, kad vartojantys grybai gali būti širdies ligų prevencijos priemonė.

Specifinės kūno ląstelės, vadinamos natūraliomis žudikių ląstelėmis, greitai reaguoja į užsieniečių įsibrovėlius, tokius kaip virusai ar vėžinės ląstelės. Jų greitas reagavimas yra labai svarbus imuninei sistemai, nes tai padeda organizmui kovoti su liga. 2007 m. Birželio mėn. Žurnalo “Mitybos žurnalas” ataskaitoje teigiama, kad valgymo mygtukų grybai gali padidinti imuninę sistemą, didinant natūralių žudikų ląstelių aktyvumą. Nors jie visiškai nesupranta, kaip mokslininkai mano, kad grybai yra polisacharidų kiekis, kuris yra atsakingas už imuniteto didinimo gebėjimus.

Mygtukiniai grybai apsaugo kūną nuo įvairių vėžio ląstelių linijų. 2010 m. Birželio mėn. Penn valstijos augalų patologijos departamentas išleido pranešimą, kuriame teigiama, kad krūtų, storosios žarnos ir prostatos vėžio gydymas buvo veiksmingas. Remiantis 2006 m. Gruodžio mėn. Atlikto “Vėžio tyrimų” tyrimo duomenimis, per dieną valgant vieną 1/2 puodelio raktų grybus galima sustabdyti krūties vėžinių auglių augimą. Sveika moteris gali valgyti mažiau nei 1/2 puodelio, kad labai sumažintų krūties vėžio atsiradimo riziką.

Mygtukiniai grybai prisideda prie rekomenduojamo kelių vitaminų ir mineralų paros dozavimo. USDA praneša, kad grybose yra daug vario, kuris reikalingas kraujo kūnelių gamybai ir širdies sveikatai palaikyti. Papildomos maistinės medžiagos yra vitaminai C, D ir B, mineralai – selenas, geležis, magnis, fosforas, kalis ir cinkas. Kai virti, dauguma grybų maistinių medžiagų lieka tokia pati, o kai kurios maistinės medžiagos praranda nuo 5 iki 20 procentų jų vertės.

Širdies sveikatos nauda

Imuninės sistemos privalumai

Priešvėžiniai vaistai

Maistinės naudos