Penkios paliaubų skyrybos stadijos

Skyryba retai būna be tam tikros sielvarto. Galų gale du žmonės nesusituoda, norėdami atsiskirti. Tačiau daugelis santuokų šiandien neišgyvena ir dėl to atsiribojimas gali būti didžiulė. Kaip ir bet kokio pobūdžio nuostoliai, santuokos pabaiga gali sukelti įvairias reakcijas. Daugelis žmonių patiria penkis skirtingus sielvarto etapus, įskaitant neigimą, pyktį, depresiją ir priėmimą. Stenkitės būti švelnus su savimi, ieškokite savo artimuosius ir pažiūrėkite į visas emocijų spektrą.

Atsisakymas

Kai santuoka pasibaigė, nuostoliai gali būti labai stebuklingi ir sunkiai suvirškinti. Net jei santuokos nutraukimas yra jūsų sprendimas, jums gali kilti sunkumų tikėdami ir suvokdami, kad santykiai baigėsi. “Axelrod” Džulijui Axelrod’ui straipsnyje “5 žingsniai nuostolių ir skausmo” “PsychCentral” paaiškina, kad atsisakymas yra gynybos mechanizmo tipas, kuris sušvelnina tiesioginį šoką ir apsaugo mus nuo nuostolių skausmo. Užblokuodamas savo aplinkybes, nereikia galvoti apie sunkias ateities emocijas.

Pyktis

Kai tikrovė nusileidžia, daugelis žmonių, kurie patiria santuoką, tampa pikti. Jūs galite jaustis pasipiktinęs savo partneriu dėl dalykų, kuriuos jis padarė ar pasakė, arba jums gali būti nusiminusi dėl savo veiksmų, kurie prisidėjo prie santuokos pabaigos. Šiame sielvarto etape emocijos gali tapti vis intensyvesnės. Žmogus dažnai sutelkia dėmesį į dalykus, kuriuos jis nekenčia apie savo partnerį, savo apgailestavimą ar tai, apie ką jis jaučiasi kaltas. Tai kaltas, sudirginimas ir pasibjaurėjimas. Persikėlęs pyktis yra įprastas dalykas, ir jūs galite patirti mažiau kantrybės ir lengvai sustiprinti kasdienes užduotis ar situacijas.

Derybos

“Derybos yra paskutinis žingsnis bandant sutikti su sprendimu dėl skyrybų”, – aiškina Katie Meyer, sertifikuotas skyrybų treneris ir santuokos pedagogas. “Huffington Post” straipsnyje “Emociniai skyrybos etapai: ko tikėtis per skyrybas ir po jo” Procesas “,” Meyer “apibūdina derybas kaip laiko, kai bandote ištaisyti sugadintą santuoką arba įtikini save, kad santuokos nutraukimas yra tinkamas sprendimas. Šis etapas dažnai yra paskatintas panikos, baimės ir noro atkurti kontrolę. Galite pabandyti derėtis su savo Partneris siekdamas ištaisyti, kas nutiko, arba galite prisiminti, kodėl santykiai neveikė.

Depresija

Depresija paprastai nustatoma, nes žmogus supranta, kad santuoka iš tikrųjų pasibaigė. Daugelis sutrikimų priimant sprendimus ir koregavimus atliekami po santuokos nutraukimo, o tai gali sukelti gilaus liūdesio. Pavyzdžiui, gali tekti nustatyti, kas gauna įvairų turtą, kuris globoja vaikus ar kurie turi išeiti iš namų. Galite prarasti bendrai naudojamus draugus ir nenorite dalyvauti tam tikruose renginiuose. Depresija dažnai lydima gėdos, ir daugelis žmonių, sielvarto metu, patiria izoliaciją. PBS straipsnyje, pavadintame “7 žingsniai įveikti savo skausmą”, Debra Warner, M.S., M.F.T. Paaiškina, kad daugybė žmonių sugrįžta į visuomenę ir atsitraukia, kol jie atleidžia nuostolius.

Priėmimas

Paskutiniame sielvarto etape jūs sutinkate su santuokos nutraukimu kaip savo gyvenimo dalimi. Jūs pritraukiate kitų gaires ir paramą, lėtai pradedate atsisakyti neigiamų emocijų. Širdies skausmas gali nebūti visam laikui, bet jūs sugebate tęsti įprastą veiklą be didžiulio liūdesio.