Tabata nauda

Dr Izumi Tabata sukūrė “High Intensity Interval Training” arba HIIT, pratybų režimą, vadinamą “Tabata” protokolu, tuo metu jis tarnavo kaip galvos treneris Japonijos žirgų lenktynių komandai. “Tabata” treniruotė susideda iš trumpos intensyvaus treniruotės trumpos trukmės periodo, trunkančio nuo 3 iki 4 minučių. Įvairūs pratimai suderinami su Tabata protokolu, įskaitant pasipriešinimo pratimus, tokius kaip kėlimo svoriai ir aerobiniai pratimai, pvz., Važiavimas ar irklavimas.

Riebalų nuostoliai dėl padidėjusio metabolizmo

Intensyvus pratimas padidina mūsų medžiagų apykaitos greitį maždaug 15 kartų, lyginant su baziniu metabolizmu arba BMR. Tabata metodas kelia trumpalaikį, bet ūminį stresą kūnui. Kai šie intensyvūs pratimai vyksta reguliariai, organizmas padidina savo BMR, kad atitiktų jai keliamus naujus poreikius. Kadangi BMR yra energijos kiekis, kurį jūsų kūnas nudegina ramybėje, bet koks šio padidėjimo padidėjimas padidina riebalų kiekį, kurį kūnas nudegina, net jei jūs nepajėgiate sau.

Raumenų audinių sulaikymas

Dieta kaip svorio mažinimo priemonė dažnai sukelia raumenų audinio praradimą. Tabata HIIT metodas sukelia stresą raumenų audiniuose, todėl jūsų organizmui reikia daugiau raumenų audinio. Kaip rezultatas, jūsų liesos kūno masės santykis su riebalais didėja, o pasirinkus pratimus, kurie maksimaliai padidina raumenų masę, raumenų audinys gali didėti.

Anaerobinis ir aerobinis gebėjimų padidėjimas

Kūno aerobinis pajėgumas, taip pat vadinamas didžiausiu deguonies suvartojimu, yra didžiausias deguonies kiekis, kurį sunaudoja intensyviai. Anaerobinis pajėgumas yra didžiausias energijos kiekis, kurį gali gaminti organizmas be deguonies. Ši anaerobinė energija gaminama deginant angliavandenius, kai kraujyje yra nepakankamo deguonies, kad aerobiškai pagamintų reikiamą energiją. “Dr. Tabata tyrimas parodė, kad naudojant jo metodą penkias dienas per savaitę šešias savaites dalyviai padidėjo 14 procentų “Aerobinis pajėgumas ir 28 procentų padidinti jų anaerobinio pajėgumo. Tai užtikrina ryžtingą ištvermę.

Laiko taupymas

Trumpa Tabata treniruotė padidina asmens norą ir ištikimybę reguliariai dirbti. Būtų sunku atsisakyti nuo 4 iki 8 minučių per dieną jūsų fiziniam pasirengimui. Be to, norint intensyviai sportuoti, saugos reikia atkreipti dėmesį į jūsų kūno atsiliepimus. Tai padidina susidomėjimą pokyčiais, kuriuos užsiima rutina jūsų kūne, o padidėjęs susidomėjimas pašalina treniruotės įpročius.

Tabata metodas yra labai reikalingas ir neturėtų būti atliekamas pernelyg dažnai. Tipiška rekomendacija yra viena ar dvi Tabata treniruotes per savaitę. Kaip ir bet kokio intensyvaus pratybų atveju, rekomenduojama sušilti rutina. Šis metodas skirtas naudoti tiems, kurie jau pasiekė tam tikrą fizinio pasirengimo lygį, ir neturėtų būti naudojami naujiems fitneso režimams. Turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju, ar šio tipo mokymas jums patartina.

Apsvarstymai