Tiesa apie grūdus

Pusryčių grūdai gali būti amerikietiški kuokšteliniai, tačiau tai ne visada yra sveikiausias pasirinkimas prie stalo. Kai kurie javai, pvz., Virti valcuoti avižai, yra maistingi ir pakankamai užpildyti, kad truks jus iki pietų. Kita vertus, tai yra šiek tiek daugiau nei ploniai nusodinti cukraus dėžės. Svarstydami savo pasirinkimus išsamiai perskaitykite mitybos etiketes ir naudokite šią informaciją, kad galėtumėte kurti sveikesnius pusryčius.

Klaidinančios pretenzijos

Etiketės teiginiai apie grūdus ne visada sako visą tiesą. Pvz., Deskriptorius “natūralus” reiškia, kad produkte nėra priedų ar perdirbtų ingredientų. Tačiau Jungtinėse Valstijose “natūralus” neturi standartinės grūdų etiketės apibrėžties, todėl produktams, naudojantiems šį terminą, vis dar gali būti pridėto cukraus ir kitų perdirbtų komponentų. Javai taip pat gali parodyti amerikietiškos širdies asociacijos ar kitos organizacijos patvirtintą “širdies sveiko” patvirtinimo antspaudą, tačiau kadangi lobizmas ir sunkiosios pramonės spaudimas gali vaidinti tam tikrą vaidmenį, kai maistas gauna tas etiketes, tai nereiškia, kad javai yra viena iš Sveikiausias vaziuojantis.

Sveiki grūdai

Klaidinančios etiketės teiginiai gali būti išplėstos ir ingredientų aprašymams. Grūdų atveju vienas toks teiginys gali būti “pagamintas su sveikais grūdais”, o tai reiškia, kad didžioji grūdų dalis gaminyje nėra rafinuota. Visų grūdų tarybos teigimu, produktas gali naudoti šį teiginį, net jei jis daugiausia yra rafinuotų grūdų. Pretenzijos, vartojančios žodžius, tokius kaip “sėlenos” ir “kviečių gemalai”, nereiškia, kad grūdai yra ir sveiki grūdai. Rafinuoti grūdai gali pakilti ir sugadinti cukraus kiekį kraujyje bei energijos lygį ir paskatinti persivalgymą, bet sveiki grūdai ilgesnį laiką palaiko jus ir padeda išlaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje.

Laikykite cukrų

Pridėjus cukraus yra gausu daugybės pusryčių grūdų, ir jie gali prisidėti prie lėtinių ir rimtų sveikatos problemų, įskaitant diabetą, aukštą kraujospūdį, vėžį ir širdies ligas. Tačiau beveik visuose grūduose yra natūralaus cukraus, ir viena problema yra ta, kad nuo 2014 m. Maistingumo etiketėse nėra skirtumų tarp natūralių ir pridėtų cukrų. Pagal 2014 m. Aplinkos darbo grupės paskelbtą tyrimą, vienas iš pagrindinių priežasčių, dėl kurio Amerikos vaikai kasdien gauna du ar tris kartus didžiausią rekomenduojamą pridėto cukraus kiekį, paprastai valgo pusryčius.

Įtraukite Fiber

Keletas priežasčių, dėl kurių siūloma daug skaidulų pusryčių, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, yra protingas. Be to, kad padėtumėte jums jaustis visiškai, valgant daug gaiviųjų gėrimų maisto produktai skatina sveiką svorio netekimą ir svorio palaikymą bei sumažina jūsų širdies ir kraujagyslių bei virškinimo trakto ligų riziką. Grūdų etiketės, kurios skelbia “gerą pluošto šaltinį” arba “juose yra pridėto pluošto”, kartais reiškia, kad gaminyje yra pluoštų, kurie nėra iš sveikų maisto produktų ir kurie gali nesuteikti tokios pačios naudos sveikatai.