Vitaminai ir mineralai kavoje

Kava, viena iš dažniausiai vartojamų gėrimų Amerikoje, yra užkepta skrudintų ir smulkiai sumaltų kavos pupelių vandenyje. Kava gaminant maistines medžiagas ir naudingus kavos pupelių junginius patenka į vandenį ir prisideda prie kavos maistinės vertės. Konkrečiai, kavos sudėtyje yra nedaug vitaminų ir mineralų, kurie naudingi sveikatai.

Vienas vitaminas, esantis kavoje, yra vitaminas B-2, dar vadinamas riboflavinu. Pagal Oregono valstijos universiteto Linuso Paulingo institutą, riboflavinas padeda atlikti keletą cheminių reakcijų (vadinamų oksidacijos / redukcijos reakcijomis), leidžiančiomis maistines medžiagas suskaidyti iš dietos. Vitamino B-2 trūkumai gali būti kenksmingi, todėl pasireiškia uždegimas liežuvis, skausmingas lūpos lupimasis ir žievė. Vartojant riboflavino šaltinius, tokius kaip kavos ir neriebalinio pieno, gali padėti išvengti šio trūkumo.

Kitas vitaminas, esantis kavoje, yra vitaminas B-5 arba pantoteno rūgštis. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, kai absorbuojamas organizmas, vitaminas B-5 padeda išlaikyti virškinamojo trakto sveikatą, palaiko jūsų antinksčių funkciją ir padeda gaminti raudonųjų kraujo kūnelių. Be to, vitaminas B-5 gali padėti skatinti žaizdų gijimą ir padėti sumažinti reumatoidinį artritą. Kad išvengtumėte vitamino B-5 trūkumo, vartokite kavą kartu su kitais vitaminu B-5 turinčiais maisto produktais, tokiais kaip pienas, lašiša ir daržovių skaičius.

Vienas mineralas, kurio sudėtyje yra mažai kavos, yra kalcis. Pasak Linuso Paulingo instituto, kalcis vaidina svarbų vaidmenį nervų ląstelių signalizavime, leidžia pernešti ląstelių ir ląstelių ryšius į savo kūną ir prisideda prie mineralizuoto kaulo audinio. Jei netinkamas kalcio vartojimas, gali padidėti osteoporozės rizika ir netgi sukelti inkstų nepakankamumą. Nors kava negali būti turtingu kalcio šaltiniu, vartojant kavą kartu su kitais kalcio turtingais maisto produktais, pvz., Pienu ir kitais pieno produktais, prisideda prie jūsų kasdienio kalcio suvartojimo.

Kavoje taip pat yra nedidelių mineralinio magnio kiekių. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, kavos magnis padeda palaikyti jūsų širdies funkcionavimą, leidžia raumenims susitraukti, sudaro jūsų dantų ir kaulų komponentą ir padeda gaminti energiją jūsų ląstelėse. Nors kava gali turėti tik nedidelius magnio kiekius, o jūsų ryto kava sujungiama su magnio turinčiais maisto produktais, tokiais kaip grūdų duona ir riešutmedžio sviestas, turtingas magnio šaltinis.

Vitaminas B-2

Vitaminas B-5

Kalcis

Magnis