Vitaminas D ir divertikulitas

Divertikulitas yra būklė, kuri veikia žarnyne. Esant normalioms aplinkybėms, kukurūzų ir sėklų gali būti suvartotas be jokių problemų. Tačiau, jeigu yra divertikulitas, žarnyne susidaro kišenės iš įstrigę maisto arba išmatų, sukelianti uždegimą ir skausmą. Ši liga dažniau pasireiškia Vakarų visuomenėse, todėl tyrimai rodo, kad dieta su mažu skaidulų kiekiu ir perdirbtų maisto produktų vartojimas gali būti priežastis. Ši liga sukelia daugelio maistinių medžiagų ir vitaminų malabsorbciją, viena iš jų yra vitaminas D.

Vitaminas D

Vitaminas D vis labiau pripažįsta savo svarbą ir naudą sveikatai. Jis natūraliai randamas keletoje maisto produktų, bet sintezuojamas saulėje ir stiprinamas daugelyje kitų maisto produktų. Tai padeda sušvelninti kalcio kiekį žarnyne ir taip padeda išlaikyti tam tikrą kalcio ir fosfato kiekį organizme kaulų sveikatai. Vitaminas D yra svarbi sveikos mitybos visų amžiaus grupių dalis.

Vitamino D trūkumas

Uždegimas ir bakterijų augimas, kurį sukelia divertikulitas, apsunkina žarnyno absorbavimą esminių mineralų. Tai tampa domino efektu, dėl to atsiranda kitų komplikacijų, kurios gali trukti visą gyvenimą. Mažos žarnos sąlygos, pvz., Divertikulitas, veikia maistinių medžiagų įsisavinimą ir dėl netinkamos mineralizacijos gali sukelti skausmingus, trapius ir nepakankamus kaulus.

Papildomas

Jei įtariate vitamino D trūkumą, pasikonsultuokite su savo gydytoju. Gydytojas gali užsisakyti tinkamą kraujo darbą, norėdamas nustatyti nedidelį vitamino D kiekį. Reikia apskaičiuoti tinkamą dozę papildymui. Per daug vitamino D sukelia kalcio perteklių organizme. Kalcio padidėjimas gali pakenkti kaulams ir inkstų funkcijai.

Patarimai ir patarimai

Su tinkama mityba ir žarnyno sveikata, divertikulitas gali būti valdomas. Jei Jums diagnozuota divertikulitas ir įtariate, kad yra vitamino D trūkumo, kreipkitės į gydytoją, kad jį ištaisytumėte. Vitaminas D turi būti ištaisytas tinkamai dozėmis, o savireguliavimas gali sukelti daugybę kitų komplikacijų.