Zma ir glutaminas

Kultūristai, sportininkai ir mokomieji žmonės visada ieško krašto. ZMA ir glutaminas yra papildai, skirti šiai grupei suteikti papildomos naudos, papildydami svarbius vitaminus ir mineralus, kurie dažnai išnyko intensyvaus fizinio krūvio metu. Kartu šie papildai yra skirti padidinti jūsų jėgą ir sumažinti atkūrimo laiką. Prieš pradėdami vartoti ZMA arba glutamino papildus, pasitarkite su gydytoju, nes jie nėra skirti visiems.

Faktai

ZMA ir glutaminas yra tiek maistiniai papildai, kuriuos vartoja sportininkai ir kultūrininkai, norintys pasiekti maksimalų fitneso lygį. ZMA yra moksliškai sukurta formulė, kurioje yra keli vitaminai ir mineralai, o glutaminas yra natūrali aminorūgštis, rasta tam tikrose maisto rūšyse, kurias taip pat gamina žmogaus organizmas. Nors abu produktai yra visuotinai pripažinti saugiais, žmonės, vartojantys tam tikrus vaistus ar kuriems yra inkstų ar kepenų liga, gali norėti išvengti papildymo. Prieš bandydami papildyti, visada turite pasikonsultuoti su savo gydytoju.

ZMA

ZMA yra anabolinė mineralinė formulė, kurios sudėtyje yra cinko monometionino aspartato, magnio aspartato ir vitamino B-6, pagal MuscleandStrength.com. Tuo metu, kai treniruojantis ZMA papildo, idėja yra tai, kad jis padeda papildyti pratimų metu prarastas vitaminus ir mineralus. Pasak “MuscleandStrength.com”, Vakarų Vašingtono universiteto tyrimas parodė, kad ZMA padeda NCAA futbolininkams padidinti testosterono kiekį net 30 proc. Tai gali padidinti raumenų masę, energiją, lytinį potraukį ir aukštą nuotaiką. Pasikonsultuokite su gydytoju prieš bandydami ZMA.

Glutaminas

Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, arba UMM, glutaminas yra labiausiai gausu aminorūgščių jūsų organizme. Nors natūraliai gamina jūsų kūnas, stiprus fizinis krūvis gali išeikvoti glutamino atsargas. Galite gauti glutamino valgydami tokius maisto produktus kaip jautiena, vištiena, pienas, špinatai ir kopūstai. Remiantis “UMM”, daugumai žmonių, vartojantiems 14 g per parą, yra saugu. Glutaminas naudojamas imuninei sistemai stiprinti, tam tikrų ligų ar traumų gydymui ir pašalinti iš kraujo atliekas, pvz., Amoniaką. Žmonėms, sergantiems kepenų ligomis, inkstų liga ar Reye sindromu, pagal “UMM” reikėtų vengti glutamino papildų.

Tipai

ZMA yra kaip maisto papildas tablečių ar kapsulių formoje. Glutaminas gali būti vartojamas tam tikruose maisto produktuose, kaip aprašyta aukščiau, arba jį galima įsigyti papildomoje formoje. Šie priedai paprastai vadinami L-glutaminu, ir jie yra tabletės, kapsulės, miltelių arba skystos formos. “UMM” siūlo L-glutamino dozes 500 mg – tipinę dozę piliulę – tris kartus per dieną, kuri laikoma saugia. Tačiau prieš pradėdami bandyti vieną, turėtumėte kreiptis į savo gydytoją apie ZMA arba glutamino vartojimą.

Laiko rėmelis

Anksčiau minėtas NCAA futbolo žaidėjų tyrimas, kuriame buvo vartojamos ZMA papildai, buvo atliktas per aštuonias savaites. Rezultatai parodė, kad ZMA grupėje padidėjo stiprumas 11,6 proc., O placebo grupėje jų stiprumas padidėjo tik 4,6 proc. Glutamino papildų vartojimas duos rezultatų panašiu laikotarpiu. Kaip teigia “Bodybuilding.com”, tuo pačiu metu vartojant abi papildas yra saugu, jei laikotės gamintojo dozavimo rekomendacijų ir gausite savo gydytojo patvirtinimą.